R e k l a m a

Powiat. Dotacja od MSWiA na remont drogi w Olchawie

-

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał jednostkom samorządu terytorialnego województwa małopolskiego kolejne promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych, które wydarzyły się w 2019 r.

Pieniądze trafią też m.in. do powiatu bocheńskiego. Samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości 56 tys. złotych na remont drogi powiatowej w Olchawie (gmina Nowy Wiśnicz).

Ogółem środki z tzw. „powodziówki” (na usuwanie skutków klęsk żywiołowych mających miejsce w 2019 roku) otrzymało w Małopolsce 11 samorządów. W sumie rząd przekazał prawie 11,9 mln zł na dofinansowanie realizacji 20 zadań, w tym:
•    8 gmin otrzymało łącznie środki w wysokości: 4,9 mln zł na dofinansowanie realizacji 15 zadań,
•    3 powiaty otrzymały łącznie środki w wysokości:7 mln zł na dofinansowanie realizacji 5 zadań.

– To kolejne dobre wieści dla mieszkańców Małopolski. Z ogromną satysfakcją przekazuję kolejną transzę promes, które przyznał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. To pokazuje, jak sprawnie działa rząd i jak szybko przekazujemy dofinansowania tym gminom i powiatom, które ucierpiały chociażby w wyniku tegorocznych intensywnych opadów deszczu – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc