R e k l a m a

Będzie duży parking w centrum? Budynek przy ul. Sądeckiej do rozbiórki

-

Magistrat jeszcze w tym roku chce dokonać rozbiórki starego domu przy ul. Sądeckiej w Bochni. Niezamieszkany obiekt stoi na działce, którą urzędnicy planują zamienić w obszerny parking mieszczący kilkadziesiąt samochodów.

O planach budowy w tym miejscu parkingu mówi się od lat. Trwają nawet starania, by od prywatnego właściciela dokupić sąsiadującą działkę, co pozwoliłoby lepiej skomunikować przyszły plac parkingowy z ulicą Sądecką.

Tej kwestii nie udało się na razie załatwić, ale postanowiono zrobić wreszcie pierwszy krok, polegający na rozbiórce starego budynku. – To otworzy drogę do realizacji najważniejszej rzeczy, czyli budowy tam parkingu – wskazuje w rozmowie z Bochnianin.pl Gustaw Korta, zastępca burmistrza Bochni. Możliwe, że ów parking najpierw zrealizowany zostanie w „ograniczonym zakresie”, ale miejsc postojowych powinno przybyć już w przyszłym roku.

– Jest to kierunek, który powinien i musi być realizowany przede wszystkim ze względu na to, że rewitalizacja centrum prowadzi do – powiedzmy sobie szczerze – ograniczenia istniejących miejsc parkingowych, więc należy szukać „rekompensaty” w lokalizacjach, w których planowano to zrobić już wcześniej – dodaje Gustaw Korta.

Na razie trwa procedura wyłonienia firmy, która zrealizuje rozbiórkę. Zadanie będzie musiała sfinalizować do grudnia bieżącego roku.

Na zdjęciu zaznaczono budynek przeznaczony do rozbiórki. Fot. Google Maps.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc