Burmistrz zadeklarował pieniądze na remont zniszczonego „Orlika”

-

Wczoraj pokazaliśmy w jak fatalnym stanie jest „Orlik” na os. Niepodległości w Bochni. Równolegle na sesji rady miasta o remont upomniał się zarząd osiedla i radny Jan Balicki. Burmistrz Stefan Kolawiński zadeklarował przesunięcie środków z KN-2 na remont boiska.

Kilka dni temu informowaliśmy o petycji mieszkańców os. Niepodległości do burmistrza Bochni. W piśmie, którego treść można przeczytać TUTAJ, zwrócono uwagę m.in. na fatalny stan infrastruktury oświatowej na tym osiedlu, w tym m.in. „Orlika” na terenie Szkoły Podstawowej nr 7.

W czwartek pokazaliśmy na zdjęciach aktualny stan boiska wybudowanego pod koniec 2009 roku. Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ.

Równolegle na sesji rady miasta o remont upomniał się zarząd osiedla i radny Jan Balicki, a w reakcji burmistrz Stefan Kolawiński zadeklarował, że znajdą się pieniądze na remont boiska.

Składam publiczną deklarację, że przesuniemy pieniądze z KN-2 na remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 7. Mamy do załatwienia temat związany z pieniędzmi, które dedykowane są KN-2 polegający na tym, że mamy do wypłacenia odszkodowania dla właścicieli nieruchomości, które są wywłaszczane. Na ten moment nie znam skali wielkości zobowiązań, które będą rodziły się dla urzędu miasta (chodzi o to, że mimo braku prac przy budowie ostatniego etapu KN-2 nie można przesunąć wszystkich dedykowanych na ten rok dla tego zadania pieniędzy – przyp. red.). Natomiast pieniądze na zabezpieczenie finansowania remontu „Orlika” się znajdą powiedział podczas czwartkowej sesji Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Gospodarz miasta wyjaśnił, że deklaracja ma zostać zrealizowana w październiku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023