Burmistrz zadeklarował pieniądze na remont zniszczonego „Orlika”

-

Wczoraj pokazaliśmy w jak fatalnym stanie jest „Orlik” na os. Niepodległości w Bochni. Równolegle na sesji rady miasta o remont upomniał się zarząd osiedla i radny Jan Balicki. Burmistrz Stefan Kolawiński zadeklarował przesunięcie środków z KN-2 na remont boiska.

Kilka dni temu informowaliśmy o petycji mieszkańców os. Niepodległości do burmistrza Bochni. W piśmie, którego treść można przeczytać TUTAJ, zwrócono uwagę m.in. na fatalny stan infrastruktury oświatowej na tym osiedlu, w tym m.in. „Orlika” na terenie Szkoły Podstawowej nr 7.

W czwartek pokazaliśmy na zdjęciach aktualny stan boiska wybudowanego pod koniec 2009 roku. Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ.

Równolegle na sesji rady miasta o remont upomniał się zarząd osiedla i radny Jan Balicki, a w reakcji burmistrz Stefan Kolawiński zadeklarował, że znajdą się pieniądze na remont boiska.

Składam publiczną deklarację, że przesuniemy pieniądze z KN-2 na remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 7. Mamy do załatwienia temat związany z pieniędzmi, które dedykowane są KN-2 polegający na tym, że mamy do wypłacenia odszkodowania dla właścicieli nieruchomości, które są wywłaszczane. Na ten moment nie znam skali wielkości zobowiązań, które będą rodziły się dla urzędu miasta (chodzi o to, że mimo braku prac przy budowie ostatniego etapu KN-2 nie można przesunąć wszystkich dedykowanych na ten rok dla tego zadania pieniędzy – przyp. red.). Natomiast pieniądze na zabezpieczenie finansowania remontu „Orlika” się znajdą powiedział podczas czwartkowej sesji Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Gospodarz miasta wyjaśnił, że deklaracja ma zostać zrealizowana w październiku.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

MDK: Konkurs plastyczny „Pejzaż”

Miejski Dom Kultury w Bochni ogłosił konkurs plastyczny „Pejzaż”. Zachęca tym samym dzieci i młodzież do przyglądnięcia się otoczeniu, temu najbliższemu -...

Nowa zieleń na os. Smyków i BSAG. Drzewa i krzewy za prawie 130 tys. zł

Bochnia zakończyła realizację dwóch zadań inwestycyjnych polegających na zagospodarowaniu zielenią izolacyjną terenów zlokalizowanych na osiedlu Smyków i w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej....

DKF: „Pavarotti” – biografia „prostego chłopca” z Modeny

W czwartek 24 października Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste zaprasza na niezwykle poruszającą historię ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów - Luciano Pavarottiego. Film...

Pożar stolarni w Gawłowie. Ogień gasiło 14 zastępów strażaków – ZDJĘCIA

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej prowadzonej dziś od świtu w Gawłowie (gmina Bochnia). W ogniu stanęła miejscowa stolarnia.

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli...

Artykuły promocyjne

Stanisław Bukowiec: Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo! Za nami wybory parlamentarne, w których wzięła udział rekordowa (61,74%) liczba Polaków,...

Ryszard Drożdżak. Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo, wybory parlamentarne za nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość osób...

Rzezawa. Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Jesteś mieszkańcem Gminy Rzezawa? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach w jednej z siedmiu specjalizacji:

Pierwszy zielony dach w Bochni powstał na os. Panorama

Na rozrastającym się osiedlu Panorama we wschodniej części miasta pojawił się pierwszy w Bochni obiekt, na którym...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

październik, 2019

24paź19:0022:00DKF: „Pavarotti”

27paź14:0016:00Spacer po cmentarzu

27paź17:0025-lecie Orkiestry Baczków

28paź19:30Spotkanie z Robertem Makłowiczem

31paźCały dzieńSesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,610FaniLubię
650ObserwującyObserwuj
X