R e k l a m a

Bochnia. Jest ZRID dla I etapu łącznika z A4. Budowa wreszcie ruszy?

-

Dziś opublikowano decyzję ZRID na budowę I etapu między węzłem a ul. Krzeczowską – poinformował w piątek na Twitterze radny sejmiku małopolskiego Stanisław Bukowiec. To bardzo istotna informacja oznaczająca, że wkrótce będzie mógł być wreszcie rozstrzygnięty ogłoszony niemal rok temu przetarg na realizację tego zadania.

Procedura wyłonienia wykonawcy I etapu łącznika autostradowego wlecze się od października zeszłego roku. Wielokrotnie zmieniano termin składania ofert – inwestor, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie tłumaczył, że przeszkodą jest brak decyzji ZRID („zezwolenie na realizację inwestycji drogowej”). Ta z kolei opóźniona była z uwagi na procedurę ponownej oceny oddziaływania na środowisko.

Wydanie decyzji ZRID oznacza, że można wreszcie zrobić kolejny krok. W przyszłym tygodniu nastąpi otwarcie ofert złożonych w postępowaniu.

Województwo małopolskie zabezpieczyło na tę inwestycję ok. 40 mln zł. Jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć i wybrać wykonawcę, to łącznik powinien powstać w ciągu 20 miesięcy od daty podpisania umowy.

Łącznik autostradowy w Bochni ma połączyć autostradę A4 z drogą krajową nr 94. I etap tej inwestycji to odcinek od węzła autostradowego „Bochnia” do ul. Krzeczowskiej (ok. 1,8 km). Na tej trasie zaplanowane są dwa ronda – na skrzyżowaniu z ul. Smyków i ul. Krzeczowską.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia