R e k l a m a

Konferencja o żywności i wystawa o Zbigniewie Relidze – ZDJĘCIA

-

W poniedziałek w Miejskim Domu Kultury w Bochni zorganizowano konferencję naukową „Żywność i żywienie – fakty o zagrożeniach zdrowia”. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa „Mistrz Religa. Człowiek, lekarz, polityk”.

Ta konferencja jest kontynuacją cyklu konferencji, które organizujemy wspólnie z dyrektorem Wojciechem Giermaziakiem. To kolejna konferencja poświęcona sprawom zdrowia. Pracując w ministerstwie zdrowia mam świadomość, że zmiana systemu ochrony zdrowia, organizowanie różnego rodzaju świadczeń zdrowotnych, wspieranie powstawania nowych szpitali, przychodni, uruchamianie nowych technologii, jest niezwykle ważne. Odgrywa ważną rolę, jeżeli mówimy o zdrowiu społeczeństwa, o zdrowiu publicznym, ale niezwykle ważne jest to, aby każdy z nas – dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy – mieli odpowiednią wiedzę na temat stanu zdrowia. Niestety z tą wiedzą w Polsce nie jest najlepiej – mówiła podczas otwarcia konferencji posłanka PiS Józefa Szczurek-Żelazko.

70 procent stanu zdrowia każdego z nas zależy od nas samych. System gwarantuje tylko 30 proc. tego w jakim dobrostanie jesteśmy. Warto więc wiedzieć jak dbać o zdrowie – powiedziała Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia.

Podczas konferencji poruszono następujące tematy:

  • Bakteryjne choroby odzwierzęce przenoszone przez żywność
  • Żywienie w insulinooporności i cukrzycy typu 2
  • Nadwaga i otyłość wśród dzieci i młodzieży
  • Opakowania żywności a bezpieczeństwo zdrowotne
  • Bezpieczeństwo żywności w systemie ochrony zdrowia w Polsce
  • Bezpieczeństwo żywności – audyt, kontrola, ocena
  • Suplementy diety. Moda czy rzeczywista potrzeba?

Organizatorami konferencji byli sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko i dr n. przyr. Wojciech Giermaziak, dyrektor Głównej Biblioteki Lekarskiej im. Stanisława Konopki w Warszawie. Wystawę „Mistrz Religa. Człowiek, lekarz, polityk” przygotował zespół Głównej Biblioteki Lekarskiej.

Wystawa powstała z okazji 10. rocznicy śmierci prof. Zbigniewa Religi, jednego z najwybitniejszych polskich kardiochirurgów, który jako pierwszy w Polsce przeprowadził udany przeszczep serca. Zbigniew Religa był również posłem, senatorem oraz ministrem zdrowia w latach 2005-2007.

Wydarzenie zorganizowano pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia