Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie „kolejki”

-

Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie realizacji w Bochni inwestycji o nazwie „Turisticus”, czyli remontu tzw. „kolejki” – ustalił Bochnianin.pl.

Sprawa „kolejki” trafiła do prokuratury po przegłosowaniu w styczniu br. przez radnych komisji rewizyjnej wniosku w tej sprawie (3 głosy „za”, 2 „przeciwko”). Wątpliwości dotyczyły przede wszystkim zlecenia robót dodatkowych na kwotę prawie 0,5 mln zł. Pierwotnie koszt realizacji zadania miał wynieść prawie 3,8 mln zł (część wydatków – 0,9 mln zł – pokryła unijna dotacja), a ostateczna kwota to ok. 4,3 mln zł.

W pierwszym kwartale br. sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej. W piątek zakończyło się postępowanie sprawdzające.

Postępowanie prowadzone w sprawie o przestępstwo z art. 231 § 1 kodeksu karnego i inne zostało zakończone 27 września 2019 roku wydaniem postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwapoinformował redakcję Bochnianin.pl Waldemar Malec, prokurator rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej.

Postępowanie dotyczyło niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień w okresie od 30 sierpnia 2016 r. do 22 stycznia 2019 r. przez burmistrza Bochni poprzez nieskompletowanie całości dokumentacji lub jej niezweryfikowanie w związku z realizacją inwestycji „Turisticus”, co doprowadziło do realizacji dodatkowych robót i czterokrotnego aneksowania głównej umowy powodującego wzrost kosztów inwestycji o prawie 0,5 mln zł (art. 231 kodeksu karnego i art. 296 kk).

Prokurator stanął na stanowisku, że w tej sprawie nie zostały zrealizowane znamiona przestępstwa powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Witold Swadźba, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Decyzja nie jest prawomocna. Stronom przysługuje wniesienie zażalenia do sądu w terminie 7 dni od momentu doręczenia postanowienia.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

MDK: Konkurs plastyczny „Pejzaż”

Miejski Dom Kultury w Bochni ogłosił konkurs plastyczny „Pejzaż”. Zachęca tym samym dzieci i młodzież do przyglądnięcia się otoczeniu, temu najbliższemu -...

Nowa zieleń na os. Smyków i BSAG. Drzewa i krzewy za prawie 130 tys. zł

Bochnia zakończyła realizację dwóch zadań inwestycyjnych polegających na zagospodarowaniu zielenią izolacyjną terenów zlokalizowanych na osiedlu Smyków i w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej....

DKF: „Pavarotti” – biografia „prostego chłopca” z Modeny

W czwartek 24 października Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste zaprasza na niezwykle poruszającą historię ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów - Luciano Pavarottiego. Film...

Pożar stolarni w Gawłowie. Ogień gasiło 14 zastępów strażaków – ZDJĘCIA

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej prowadzonej dziś od świtu w Gawłowie (gmina Bochnia). W ogniu stanęła miejscowa stolarnia.

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli...

Artykuły promocyjne

Stanisław Bukowiec: Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo! Za nami wybory parlamentarne, w których wzięła udział rekordowa (61,74%) liczba Polaków,...

Ryszard Drożdżak. Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo, wybory parlamentarne za nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość osób...

Rzezawa. Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Jesteś mieszkańcem Gminy Rzezawa? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach w jednej z siedmiu specjalizacji:

Pierwszy zielony dach w Bochni powstał na os. Panorama

Na rozrastającym się osiedlu Panorama we wschodniej części miasta pojawił się pierwszy w Bochni obiekt, na którym...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

październik, 2019

24paź19:0022:00DKF: „Pavarotti”

27paź14:0016:00Spacer po cmentarzu

27paź17:0025-lecie Orkiestry Baczków

28paź19:30Spotkanie z Robertem Makłowiczem

31paźCały dzieńSesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,610FaniLubię
650ObserwującyObserwuj
X