R e k l a m a

Bochnia. Prokuratura nadal bada sprawę remontu „kolejki”

-

Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej nadal prowadzi postępowanie dotyczące realizacji w Bochni inwestycji o nazwie „Turisticus”, czyli remontu tzw. „kolejki”. Sprawa jest w toku i na razie prokuratura nie informuje o jej przebiegu.

Przypomnijmy: Po raz pierwszy temat ewentualnych nieprawidłowości pojawił się w grudniu 2018 r. podczas sesji Rady Miasta Bochnia oraz na komisjach problemowych poprzedzających posiedzenie rady. W styczniu radni komisji rewizyjnej przegłosowali wniosek (3 głosy „za”, 2 „przeciwko”) o zgłoszenie do prokuratury sprawy realizacji zadania „Turisticus” (rewitalizacja tzw. kolejki).

Wątpliwości dotyczyły przede wszystkim zlecenia robót dodatkowych na kwotę prawie 0,5 mln zł. Pierwotnie koszt realizacji zadania miał wynieść prawie 3,8 mln zł (część wydatków – 0,9 mln zł – pokryła unijna dotacja), a ostateczna kwota to ok. 4,3 mln zł.

W pierwszym kwartale br. sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Na razie prokuratura nie informuje o prowadzonych czynnościach.

Postępowanie karne na etapie postępowania sprawdzającego nie jest prowadzone jawnie. W związku z powyższym nie znajduję przesłanek uzasadniających szczegółowego informowania o realizowanych i planowanych działaniach. Nadmieniam jednocześnie, iż przedmiotowe postępowanie pozostaje nadal na biegu – poinformował Witold Swadźba, zastępca prokuratora rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej, w odpowiedzi na pytania przesłane przez redakcję Bochnianin.pl.

Postępowanie toczy się w dwóch kierunkach: art. 231 kodeksu karnego (przekroczenie uprawnień przez urzędników) i art. 296 kk (niegospodarność).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc