R e k l a m a

Będzie proces w trybie wyborczym? Stanisław Bukowiec chce pozwać wójta Marka Bzdeka za wpis na FB

-

We wtorek po południu wójt Marek Bzdek zamieścił na swoim profilu na Facebooku wpis, który oburzył radnego sejmiku małopolskiego Stanisława Bukowca. Kandydujący do sejmu samorządowiec zapowiedział niezwłoczne złożenie pozwu w trybie wyborczym i zwrócił się z prośbą do osób, które wpis „podały dalej”, aby go skasowały.

Wzbudzający kontrowersje wpis brzmi następująco:

– Orkiestra Baczków zawsze otrzymywała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego pomimo, że jako powiat nie mieliśmy tam swojego przedstawiciela. W tej kadencji radnym wojewódzkim jest Stanisław Bukowiec. We wtorek, 1 października ogłoszono wyniki dwóch konkursów grantowych. Zaskakujący jest fakt, że dofinansowania nie otrzymała Orkiestra Baczków pomimo, że złożony wniosek był prawidłowy! Skąd więc ta decyzja? Członkiem komisji oceniającej wnioski był Pan Bukowiec. Liczyliśmy, że podczas jubileuszowego koncertu będzie okazja podziękować Panu Radnemu za zaangażowanie w pozyskiwanie środków dla Naszej Orkiestry, no ale cóż, nie będzie za co dziękować… – napisał Marek Bzdek.

Stanisław Bukowiec, z którym skontaktowaliśmy się w tej sprawie, od razu zapowiedział reakcję i wydanie oświadczenia. Tymczasem po kilku godzinach wójt swój wpis edytował, nieco łagodząc jego wymowę – dodał jeszcze jedno zdanie: – Ale żeby była jasność, nikt nie ma pretensji do Pana Radnego.

To jednak nie zmieniło determinacji Stanisława Bukowca, bo jak zwraca uwagę, przedstawiona przez wójta informacja, że „wniosek był prawidłowy” jest nieprawdziwa.

– Właśnie dlatego, że był nieprawidłowy – został odrzucony – podkreśla radny wojewódzki. Błąd formalny polegał na tym, że wniosek złożył podmiot nieuprawniony – zgodnie z regulaminem powinna to zrobić Gmina Bochnia, a uczyniło to Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu. To wyeliminowało wniosek z walki o dotację. Na dowód radny przesłał kopię protokołu.

Odnosząc się do wpisu na Facebooku Stanisław Bukowiec komentuje: – Te sformułowania są nieprawdziwe i godzą w moje dobre imię, a w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych gdzie jestem kandydatem na posła nr 8 listy PiS, ww. publikacja Pana Wójta stanowi negatywną agitację wyborczą, mającą zniechęcić wyborców do mojej kandydatury.

– W związku z powyższym, zapowiadam niezwłoczne złożenie przeciwko Panu Markowi Bzdekowi wniosku o wydanie orzeczenia w trybie art. 111 kodeksu wyborczego. Jednocześnie proszę wszystkie osoby, które udostępniły na swoich kontach portalu facebook te nieprawdziwe informacje o ich niezwłoczne usunięcie ze swoich profili – napisał Stanisław Bukowiec w stanowisku przesłanym do naszej redakcji.

Poniżej pełna treść oświadczenia.

OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że Wójt gminy Bochnia Pan Marek Bzdek  na swoim profilu na portalu facebooku zamieścił nieprawdziwą informację dotyczącą przyczyn odrzucenia wniosku o przyznanie dotacji dla Orkiestry Dętej w Baczkowie. W opublikowanym na swoim oficjalnym koncie na portalu facebook Pan Wójt Marek Bzdek stwierdza bowiem:„dofinansowania nie otrzymała Orkiestra Baczków pomimo, że złożony wniosek był prawidłowy! Skąd więc ta decyzja? Członkiem komisji oceniającej wnioski był Pan Bukowiec”,

Te sformułowania są nieprawdziwe i godzą w moje dobre imię, a w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych gdzie jestem kandydatem na posła nr 8 listy PiS, ww. publikacja Pana Wójta stanowi negatywną agitację wyborczą, mającą zniechęcić wyborców do mojej kandydatury. W rzeczywistości wniosek dotyczący Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Baczkowie został odrzucany z uwagi na wadę formalną. Co za tym idzie, odrzucony wniosek nie podlegał jakiejkolwiek ocenie merytorycznej. Z mojej perspektywy wygląda to tak, jakby niektórzy zaczynali się obawiać, że powiat bocheński może, po latach przerwy, mieć swojego reprezentanta w parlamencie.

W związku z powyższym, zapowiadam niezwłoczne złożenie przeciwko Panu Markowi Bzdekowi wniosku o wydanie orzeczenia w trybie art. 111 kodeksu wyborczego. Jednocześnie proszę wszystkie osoby, które udostępniły na swoich kontach portalu facebook te nieprawdziwe informacje o ich niezwłoczne usunięcie ze swoich profili.

W załączeniu skan uchwały, potwierdzający, wyżej przedstawione okoliczności.

Stanisław Bukowiec Bochnia, 02.10.2019

AKTUALIZACJA:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc