Będzie proces w trybie wyborczym? Stanisław Bukowiec chce pozwać wójta Marka Bzdeka za wpis na FB

-

We wtorek po południu wójt Marek Bzdek zamieścił na swoim profilu na Facebooku wpis, który oburzył radnego sejmiku małopolskiego Stanisława Bukowca. Kandydujący do sejmu samorządowiec zapowiedział niezwłoczne złożenie pozwu w trybie wyborczym i zwrócił się z prośbą do osób, które wpis „podały dalej”, aby go skasowały.

Wzbudzający kontrowersje wpis brzmi następująco:

– Orkiestra Baczków zawsze otrzymywała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego pomimo, że jako powiat nie mieliśmy tam swojego przedstawiciela. W tej kadencji radnym wojewódzkim jest Stanisław Bukowiec. We wtorek, 1 października ogłoszono wyniki dwóch konkursów grantowych. Zaskakujący jest fakt, że dofinansowania nie otrzymała Orkiestra Baczków pomimo, że złożony wniosek był prawidłowy! Skąd więc ta decyzja? Członkiem komisji oceniającej wnioski był Pan Bukowiec. Liczyliśmy, że podczas jubileuszowego koncertu będzie okazja podziękować Panu Radnemu za zaangażowanie w pozyskiwanie środków dla Naszej Orkiestry, no ale cóż, nie będzie za co dziękować… – napisał Marek Bzdek.

Stanisław Bukowiec, z którym skontaktowaliśmy się w tej sprawie, od razu zapowiedział reakcję i wydanie oświadczenia. Tymczasem po kilku godzinach wójt swój wpis edytował, nieco łagodząc jego wymowę – dodał jeszcze jedno zdanie: – Ale żeby była jasność, nikt nie ma pretensji do Pana Radnego.

To jednak nie zmieniło determinacji Stanisława Bukowca, bo jak zwraca uwagę, przedstawiona przez wójta informacja, że „wniosek był prawidłowy” jest nieprawdziwa.

– Właśnie dlatego, że był nieprawidłowy – został odrzucony – podkreśla radny wojewódzki. Błąd formalny polegał na tym, że wniosek złożył podmiot nieuprawniony – zgodnie z regulaminem powinna to zrobić Gmina Bochnia, a uczyniło to Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu. To wyeliminowało wniosek z walki o dotację. Na dowód radny przesłał kopię protokołu.

Odnosząc się do wpisu na Facebooku Stanisław Bukowiec komentuje: – Te sformułowania są nieprawdziwe i godzą w moje dobre imię, a w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych gdzie jestem kandydatem na posła nr 8 listy PiS, ww. publikacja Pana Wójta stanowi negatywną agitację wyborczą, mającą zniechęcić wyborców do mojej kandydatury.

– W związku z powyższym, zapowiadam niezwłoczne złożenie przeciwko Panu Markowi Bzdekowi wniosku o wydanie orzeczenia w trybie art. 111 kodeksu wyborczego. Jednocześnie proszę wszystkie osoby, które udostępniły na swoich kontach portalu facebook te nieprawdziwe informacje o ich niezwłoczne usunięcie ze swoich profili – napisał Stanisław Bukowiec w stanowisku przesłanym do naszej redakcji.

Poniżej pełna treść oświadczenia.

OŚWIADCZENIE

Oświadczam, że Wójt gminy Bochnia Pan Marek Bzdek  na swoim profilu na portalu facebooku zamieścił nieprawdziwą informację dotyczącą przyczyn odrzucenia wniosku o przyznanie dotacji dla Orkiestry Dętej w Baczkowie. W opublikowanym na swoim oficjalnym koncie na portalu facebook Pan Wójt Marek Bzdek stwierdza bowiem:„dofinansowania nie otrzymała Orkiestra Baczków pomimo, że złożony wniosek był prawidłowy! Skąd więc ta decyzja? Członkiem komisji oceniającej wnioski był Pan Bukowiec”,

Te sformułowania są nieprawdziwe i godzą w moje dobre imię, a w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych gdzie jestem kandydatem na posła nr 8 listy PiS, ww. publikacja Pana Wójta stanowi negatywną agitację wyborczą, mającą zniechęcić wyborców do mojej kandydatury. W rzeczywistości wniosek dotyczący Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Baczkowie został odrzucany z uwagi na wadę formalną. Co za tym idzie, odrzucony wniosek nie podlegał jakiejkolwiek ocenie merytorycznej. Z mojej perspektywy wygląda to tak, jakby niektórzy zaczynali się obawiać, że powiat bocheński może, po latach przerwy, mieć swojego reprezentanta w parlamencie.

W związku z powyższym, zapowiadam niezwłoczne złożenie przeciwko Panu Markowi Bzdekowi wniosku o wydanie orzeczenia w trybie art. 111 kodeksu wyborczego. Jednocześnie proszę wszystkie osoby, które udostępniły na swoich kontach portalu facebook te nieprawdziwe informacje o ich niezwłoczne usunięcie ze swoich profili.

W załączeniu skan uchwały, potwierdzający, wyżej przedstawione okoliczności.

Stanisław Bukowiec Bochnia, 02.10.2019

AKTUALIZACJA:

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Sobota rano: 14 nowych zakażeń w Małopolsce, 4 z powiatu brzeskiego

W sobotę rano służby wojewody poinformowały, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 14 kolejnych osób w Małopolsce.

Wojsko, drony, quady i psy na pomoc policji. W weekend lepiej zostań w domu

Przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń dotyczących zgromadzeń i przemieszczania się uznano za kluczowe w zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego siły policyjne w całym kraju...

Strażacy znów będą apelować z głośników o pozostanie w domach

Dziś i jutro strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Bochni oraz z jednostek OSP przeprowadzą po raz kolejny akcję informacyjną. Będą apelowali...

Koronawirus. Podsumowanie piątku – nowe zakażenia w Bochni i Brzesku

Tuż przed północą ministerstwo zdrowia wydało jeszcze jeden komunikat informując o kolejnych 4 potwierdzonych przypadkach zakażenia w Małopolsce. W tej grupie są...

Małopolska. Aż 23 nowe zakażenia, 5 w powiecie brzeskim. Zmarł mieszkaniec powiatu wielickiego

Po godz. 17:00 ministerstwo zdrowia poinformowało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 23 osób w Małopolsce.

Artykuły promocyjne

DELIKATESY PASSA w GALERII BOCHEŃSKIEJ przygotują dla Ciebie zakupy!

Fot. archiwum Od najbliższego poniedziałku, tj. 6.04.2020 delikatesy PASSA w Galerii Bocheńskiej zaoferują możliwość przygotowania dla Was zakupów...

Bochnia-Brzeźnica. Zakupy spożywcze na telefon, dostawa do domu. Sprawdź!

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów - uruchamiamy wygodny i...

Nie masz jeszcze prawa jazdy, ale masz auto? Co z OC? Sprawdź

Często zdarzają się sytuacje, w których osoba nieposiadająca prawa jazdy decyduje się na zakup auta. O ile nie istnieją przeciwwskazania do nabycia...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

kwiecień, 2020

21,207FaniLubię
741ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X