R e k l a m a

Wójt usunął kontrowersyjny wpis z Facebooka i wydał oświadczenie. Proces i tak będzie

-

Wójt Marek Bzdek usunął z Facebooka swój wpis, w którym powiązał obecność radnego sejmiku Stanisława Bukowca w komisji przyznającej dotacje z budżetu województwa małopolskiego z brakiem dofinansowania dla Orkiestry Baczków. W zamian umieścił krótkie oświadczenie.

Nowy wpis pojawił się dziś rano, o 9:18:

„W nawiązaniu do mojego wczorajszego wpisu dotyczącego ubiegania się o dofinansowanie Orkiestry Baczków ze środków z Urzędu Marszałkowskiego z przykrością stwierdzam, że wniosek w tej sprawie został odrzucony ze względów formalnych. Jednocześnie wskazuję, że treść mojego wczorajszego posta nie miała charakteru agitacji wyborczej ani nie miała związku z trwającą kampanią wyborczą, lecz była wynikiem otrzymania w dniu 1 października informacji o nieprzyznaniu dofinansowania dla Orkiestry Baczków na zakup strojów.

Nie chcąc zaszkodzić w żaden sposób w kampanii wyborczej Pana Radnego przedmiotowa wypowiedź została usunięta z mojego profilu na portalu Facebook. Również reprezentuję pogląd, że ważne jest, aby bocheńszczyzna miała swojego przedstawiciela w Parlamencie.”

Co było we wpisie?

Wczorajszy wpis, który wzbudził sporo kontrowersji, brzmiał następująco:

– Orkiestra Baczków zawsze otrzymywała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego pomimo, że jako powiat nie mieliśmy tam swojego przedstawiciela. W tej kadencji radnym wojewódzkim jest Stanisław Bukowiec. We wtorek, 1 października ogłoszono wyniki dwóch konkursów grantowych. Zaskakujący jest fakt, że dofinansowania nie otrzymała Orkiestra Baczków pomimo, że złożony wniosek był prawidłowy! Skąd więc ta decyzja? Członkiem komisji oceniającej wnioski był Pan Bukowiec. Liczyliśmy, że podczas jubileuszowego koncertu będzie okazja podziękować Panu Radnemu za zaangażowanie w pozyskiwanie środków dla Naszej Orkiestry, no ale cóż, nie będzie za co dziękować… – napisał Marek Bzdek.

Oburzony Stanisław Bukowiec skomentował: – Te sformułowania są nieprawdziwe i godzą w moje dobre imię, a w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych gdzie jestem kandydatem na posła nr 8 listy PiS, ww. publikacja Pana Wójta stanowi negatywną agitację wyborczą, mającą zniechęcić wyborców do mojej kandydatury.

Radny w specjalnym o oświadczeniu zapowiedział „niezwłoczne złożenie przeciwko Panu Markowi Bzdekowi wniosku o wydanie orzeczenia w trybie art. 111 kodeksu wyborczego”.

Więcej na ten temat TUTAJ.

AKTUALIZACJA

Usunięcie wpisu i nowy wpis wójta Stanisław Bukowiec kwituje krótko: – Moje wczorajsze oświadczenie pozostaje aktualne.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024