Wójt usunął kontrowersyjny wpis z Facebooka i wydał oświadczenie. Proces i tak będzie

-

Wójt Marek Bzdek usunął z Facebooka swój wpis, w którym powiązał obecność radnego sejmiku Stanisława Bukowca w komisji przyznającej dotacje z budżetu województwa małopolskiego z brakiem dofinansowania dla Orkiestry Baczków. W zamian umieścił krótkie oświadczenie.

Nowy wpis pojawił się dziś rano, o 9:18:

„W nawiązaniu do mojego wczorajszego wpisu dotyczącego ubiegania się o dofinansowanie Orkiestry Baczków ze środków z Urzędu Marszałkowskiego z przykrością stwierdzam, że wniosek w tej sprawie został odrzucony ze względów formalnych. Jednocześnie wskazuję, że treść mojego wczorajszego posta nie miała charakteru agitacji wyborczej ani nie miała związku z trwającą kampanią wyborczą, lecz była wynikiem otrzymania w dniu 1 października informacji o nieprzyznaniu dofinansowania dla Orkiestry Baczków na zakup strojów.

Nie chcąc zaszkodzić w żaden sposób w kampanii wyborczej Pana Radnego przedmiotowa wypowiedź została usunięta z mojego profilu na portalu Facebook. Również reprezentuję pogląd, że ważne jest, aby bocheńszczyzna miała swojego przedstawiciela w Parlamencie.”

Co było we wpisie?

Wczorajszy wpis, który wzbudził sporo kontrowersji, brzmiał następująco:

– Orkiestra Baczków zawsze otrzymywała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego pomimo, że jako powiat nie mieliśmy tam swojego przedstawiciela. W tej kadencji radnym wojewódzkim jest Stanisław Bukowiec. We wtorek, 1 października ogłoszono wyniki dwóch konkursów grantowych. Zaskakujący jest fakt, że dofinansowania nie otrzymała Orkiestra Baczków pomimo, że złożony wniosek był prawidłowy! Skąd więc ta decyzja? Członkiem komisji oceniającej wnioski był Pan Bukowiec. Liczyliśmy, że podczas jubileuszowego koncertu będzie okazja podziękować Panu Radnemu za zaangażowanie w pozyskiwanie środków dla Naszej Orkiestry, no ale cóż, nie będzie za co dziękować… – napisał Marek Bzdek.

Oburzony Stanisław Bukowiec skomentował: – Te sformułowania są nieprawdziwe i godzą w moje dobre imię, a w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych gdzie jestem kandydatem na posła nr 8 listy PiS, ww. publikacja Pana Wójta stanowi negatywną agitację wyborczą, mającą zniechęcić wyborców do mojej kandydatury.

Radny w specjalnym o oświadczeniu zapowiedział „niezwłoczne złożenie przeciwko Panu Markowi Bzdekowi wniosku o wydanie orzeczenia w trybie art. 111 kodeksu wyborczego”.

Więcej na ten temat TUTAJ.

AKTUALIZACJA

Usunięcie wpisu i nowy wpis wójta Stanisław Bukowiec kwituje krótko: – Moje wczorajsze oświadczenie pozostaje aktualne.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Trzy osoby ranne w wypadku na DK75 koło Brzeska

Trzy osoby zostały ranne wypadku, do jakiego doszło w sobotę na drodze krajowej nr 75 Brzesko - Nowy Sącz w miejscowości Okocim....

Koronawirus. Kolejny przypadek zakażenia w powiecie bocheńskim

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 4 osób z Małopolski. Jak poinformowały służby wojewody, przypadki te dotyczą...

Rzecznik KEP: nie jest możliwa spowiedź on-line lub przez telefon

Nie jest możliwa spowiedź przez telefon lub internet. Księża biskupi przypominają, że – zgodnie z dokumentem Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu...

„ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest gotowy do realizowania tzw. tarczy antykryzysowej. - Wnioski przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa będą...

Koronawirus w Małopolsce. Liczba zakażeń przekroczyła 100

W sobotę rano służby wojewody małopolskiego poinformowały o kolejnych aż 12 nowych przypadkach potwierdzonych laboratoryjnie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Artykuły promocyjne

Galeria RONDO. Nowe godziny otwarcia

Od 1 marca bocheńska Galeria RONDO czynna jest o godzinę dłużej. To odpowiedź na prośby klientów, którzy...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

marzec, 2020

21,048FaniLubię
738ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X