R e k l a m a

Radosław Macoń o PiS: „Warto głosować na Konfederację – my ich przypilnujemy” – WYWIAD

-

– Uważam, że PiS nie może rządzić samodzielnie, bo to będzie katastrofa dla gospodarki. Dlatego warto głosować na Konfederację. My ich przypilnujemy – mówi w rozmowie z Bochnianin.pl Radosław Macoń, który kandyduje do sejmu z miejsca nr 2. Wybory parlamentarne już w najbliższą niedzielę.

Tomasz STODOLNY (Bochnianin.pl): Pana występ na debacie TVP3 i Radia Kraków zapadł w pamięć. Nie było za ostro?

Radosław MACOŃ (Konfederacja Wolność i Niepodległość): Może troszeczkę na końcu. Jak o „tolerancję” pyta przedstawiciel Lewicy to może podnieść człowiekowi ciśnienie…

Długo się pan do tej debaty przygotowywał? Miał pan na podorędziu trochę gadżetów…

Zawsze trzeba być przygotowanym, bo człowiek nie zna dnia ani godziny. Gadżety były faktycznie przygotowane wcześniej i akurat się trafiło pytanie czemu ludzie wyjeżdżają, więc żal było nie skorzystać… Natomiast 100 ustaw dra Sławomira Mentzena czytam sobie do poduszki.

Po występie w telewizji wielu pyta: kim jest Radosław Macoń?

Jednym z ludzi którzy chcą zmienić ten system.

Na debacie wspomniał pan, że symbolem rządów Konfederacji będzie „1000 zł”. Przedsiębiorcy na pewno się ucieszą…

Wszyscy ludzie pracujący się ucieszą. Należy docenić przede wszystkim ludzi pracujących a nie tych którym się nie chce. Nie zbudujemy silnego państwa bez silnej gospodarki. Polacy są pracowici i przedsiębiorczy, codziennie ciężko pracują dla budowy naszego dobrobytu. Niestety kolejne rządy rzucają im kłody pod nogi zabierając w daninach publicznych większość owoców ich pracy oraz krępują inicjatywę biurokratycznym gorsetem.

Całkowite opodatkowanie średniego wynagrodzenia wynosi obecnie 40%, a z pozostałych 60% na każdym kroku płacimy mnóstwo innych podatków np. 23% VAT przy zakupach. Czasem ich wysokość ociera się wręcz o grabież, jak w przypadku benzyny, której cenę na stacji wynosi 5 zł, a podatki VAT, akcyzowy oraz opłata paliwowa stanowią 50% jej ceny (2,6zł). Od cen benzyny zależą ceny wszystkich produktów.

Jako Konfederacja uważamy, że podatki powinny być niskie i proste. Nie pozwolimy politykom korumpować nas za nasze własne pieniądze. Chcemy, żeby w rękach Polaków zostawało najwięcej owoców ich pracy. To obywatele, a nie urzędnicy, najlepiej wiedzą jak mądrze wydać własne pieniądze.

Naprawdę najgorsza dla Polski jest wizja samodzielnych rządów PiS?

Może nie najgorsza, bo proszę sobie wyobrazić samodzielne rządy Lewicy. Natomiast uważam, że PiS nie może rządzić samodzielnie, bo to będzie katastrofa dla gospodarki. Dlatego warto głosować na Konfederację. My ich przypilnujemy.

Widziałem w internecie spot, w którym Konfederacja potępia Pawła Kukiza, który dotąd jawił się jako sprzymierzeniec „antysystemowców”. Zdradził? Dołączył do „bandy czworga”?

Nazywał się „Antysystemowcem” a przystąpił do partii która najdłużej tworzyła ten system. W wywiadzie nazwał ich zorganizowaną grupą przestępczą a teraz podpisał z nimi porozumienie programowe. Moim zdaniem oszukał swoich wyborców. Ale chociaż umarł ruch Kukiz’15 i nie ma go  – ten ruch to jest dzisiaj KONFEDERACJA, bo my wyrażamy te aspiracje. Jesteśmy jedyną antysystemową siłą w Polsce, która może powstrzymać „bandę czworga”.

Konfederacja ma szansę wejść do sejmu? W telewizji mało was pokazują… 

Prawybory w Wieruszowie dały nam wynik 7.02%. Co 4 lata wyniki tych prawyborów są bardzo bliskie wynikom ostatecznym. Telewizja reżimowa, rządowa nazywana dla zmylenia przeciwnika publiczną – bo za nasze pieniądze nas nie pokazuje dlatego, że PiS liczy na to, że nie przekroczymy progu i on zgarnie te głosy. Przypomnę tylko, że w 2015 roku PiS miał 37.58% i uzyskał większość parlamentarną kosztem ZLEWu – 7.55%, partii KORWiN 4.76%  i partii Razem 3.62%. Tak działa metoda D’Hondta. Mam nadzieję, że wyborcy w tych wyborach na to nie pozwolą i wszystko na to wskazuje. 

Dlatego warto głosować na KONFEDERACJĘ WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc