Bochnia. Lokalny PiS tłumaczy się z organizacji spotkania z premierem. Dlaczego nie odbyło się w Oratorium?

-

Szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości poczuł się w obowiązku przeprosić za wczorajsze zamieszanie związane z wejściem na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim i dziś rano rozesłał do mediów specjalne oświadczenie. Tłumaczy między innymi dlaczego nie odbyło się ono w większej sali Oratorium Św. Kingi i wyjaśnia, że to wina… mediów i fali nienawiści.

Spotkanie z Mateuszem Morawieckim odbyło się w środę w auli Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bochni. Przed wydarzeniem organizatorzy rozesłali do mediów informacje z prośbą opublikowania na swoich łamach zaproszenia dla mieszkańców.

Wybrana sala nie miała jednak szans pomieścić wszystkich zainteresowanych. W rzeczywistości znaleźli się na niej głównie kandydaci na posłów, którzy zjechali tu z całego okręgu, oraz działacze partyjni. Rozczarowani mieszkańcy stojący przed wejściem mieli pretensje o wybór lokalizacji spotkania oraz dodatkowo o to, że poza kolejką wpuszczano „kolesi”. Na spotkanie nie dostali się przedstawiciele lokalnych mediów. Więcej na ten temat w artykule Nie wszyscy dostali się na spotkanie z premierem Morawieckim. Nerwowo przed drzwiami – WIDEO

Ireneusz Sobas, szef miejskich struktur PiS, wyjaśnia, że na organizację spotkania było bardzo mało czasu, a sala w szkole muzycznej była jedyną dostępną. Przy okazji wspomina, że dotąd takie wydarzenia organizowano w Oratorium Św. Kingi, ale „po wiosennej wizycie w Bochni ówczesnej wicepremier B. Szydło w niektórych mediach (także lokalnych) wylała się taka fala hejtu na Kościół za rzekome mieszanie się w ten sposób do polityki, że władze kościelne zakazały wynajmowania, nieliturgicznego przecież, obiektu, na cele organizacji spotkań politycznych. Szanując te decyzje pragnę tylko pokazać, do jakich paranoicznych, w mojej ocenie, sytuacji dochodzi na rozpętanej fali nienawiści.”

Pełna treść oświadczenia poniżej.

OŚWIADCZENIE

Wszystkich z Państwa, którym nie udało się dostać na środowe (9 października) spotkanie z p. premierem M. Morawieckim, w imieniu organizatorów i swoim własnym – serdecznie przepraszam.

Przez cały czas trwania spotkania trwały negocjacje z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa w sprawie umożliwienia osobom, pozostającym na zewnątrz, uczestnictwa w nim. Niestety, zakończyły się jedynie połowicznym sukcesem. Niejako dla tych, którzy do budynku szkoły muzycznej weszli już w trakcie spotkania premier przedłużył swoją wizytę, cierpliwie fotografując się z każdym, kto tylko miał na to ochotę i ostatecznie opuścił Bochnię dopiero przed godz. 23.

Odpowiadając na często zadawane  pytanie, dlaczego spotkanie zorganizowano właśnie w tym miejscu wyjaśniam, że na jego przygotowanie mieliśmy dosłownie kilka godzin w poniedziałek po południu i w chwili przekazania nam decyzji o przyjeździe premiera do Bochni największą dostępną salą dysponował Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, którego dyrektorowi, p. Krzysztofowi Krawczykowi za podjętą decyzję chciałbym bardzo podziękować, a wiązała się z poddaniem się szeregowi rygorów, narzuconych przez prawo i egzekwowanych przez funkcjonariuszy SOP i Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji.

Do tej pory wszelkiego tego typu duże spotkania organizowaliśmy w Oratoriom św. Kingi (d. kino „Jutrzenka”), jednakże po wiosennej wizycie w Bochni ówczesnej wicepremier B. Szydło, zorganizowanym właśnie w Oratorium, w niektórych mediach (także lokalnych) wylała się taka fala hejtu na Kościół za rzekome mieszanie się w ten sposób do polityki, że władze kościelne zakazały wynajmowania, nieliturgicznego przecież, obiektu, na cele organizacji spotkań politycznych. Szanując te decyzje pragnę tylko pokazać, do jakich paranoicznych, w mojej ocenie, sytuacji dochodzi na rozpętanej fali nienawiści.

Na koniec – sprawa spotkania z premierem ujawniła pozornie tylko drugorzędną bolączkę, jaka doskwiera naszemu miastu  – brak porządnej sali konferencyjnej, mogącej pomieścić nie 120-150, a 200-300 osób. Jeśli takowa nie powstanie np. przy okazji wzniesienia budynku nowej biblioteki, sytuacja taka, jakiej doświadczyliśmy 9 X, będzie się powtarzać. Myślę, że jest to jedno z zadań, jakie powinniśmy postawić przed posłem z Bochni.

Ireneusz Sobas

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

MDK: Konkurs plastyczny „Pejzaż”

Miejski Dom Kultury w Bochni ogłosił konkurs plastyczny „Pejzaż”. Zachęca tym samym dzieci i młodzież do przyglądnięcia się otoczeniu, temu najbliższemu -...

Nowa zieleń na os. Smyków i BSAG. Drzewa i krzewy za prawie 130 tys. zł

Bochnia zakończyła realizację dwóch zadań inwestycyjnych polegających na zagospodarowaniu zielenią izolacyjną terenów zlokalizowanych na osiedlu Smyków i w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej....

DKF: „Pavarotti” – biografia „prostego chłopca” z Modeny

W czwartek 24 października Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste zaprasza na niezwykle poruszającą historię ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów - Luciano Pavarottiego. Film...

Pożar stolarni w Gawłowie. Ogień gasiło 14 zastępów strażaków – ZDJĘCIA

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej prowadzonej dziś od świtu w Gawłowie (gmina Bochnia). W ogniu stanęła miejscowa stolarnia.

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli...

Artykuły promocyjne

Stanisław Bukowiec: Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo! Za nami wybory parlamentarne, w których wzięła udział rekordowa (61,74%) liczba Polaków,...

Ryszard Drożdżak. Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo, wybory parlamentarne za nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość osób...

Rzezawa. Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Jesteś mieszkańcem Gminy Rzezawa? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach w jednej z siedmiu specjalizacji:

Pierwszy zielony dach w Bochni powstał na os. Panorama

Na rozrastającym się osiedlu Panorama we wschodniej części miasta pojawił się pierwszy w Bochni obiekt, na którym...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

październik, 2019

24paź19:0022:00DKF: „Pavarotti”

27paź14:0016:00Spacer po cmentarzu

27paź17:0025-lecie Orkiestry Baczków

28paź19:30Spotkanie z Robertem Makłowiczem

31paźCały dzieńSesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,610FaniLubię
650ObserwującyObserwuj
X