Bochnia. Piotr Dziurdzia będzie nowym radnym wojewódzkim! „Obejmę mandat”

-


To już pewne! Bochnia będzie miała nowego radnego w sejmiku województwa małopolskiego. Zostanie nim Piotr Dziurdzia, który w rozmowie z Bochnianin.pl oficjalnie potwierdził, że obejmie zwolniony mandat.

Piotr Dziurdzia w zeszłorocznych wyborach znalazł się tuż pod kreską – z naszego okręgu PiS wprowadził wówczas do sejmiku 5 radnych, Dziurdzia miał 6. wynik (6,9 tys. głosów).

Ale rok później w wyborach parlamentarnych wystartowali kandydaci PiS, którzy 12 miesięcy temu zostali radnymi sejmiku z tej samej listy, z której startował Piotr Diurdza – to Anna Pieczarka, Wojciech Skruch i Stanisław Bukowiec. Zdobycie poselskiego mandatu przez jedną z tych osób oznaczało, że na to miejsce do sejmiku wejdzie następny na liście z najlepszym wynikiem w zeszłorocznych wyborach. Czyli Piotr Dziurdzia. A już wiadomo, po podliczeniu głosów z połowy obwodowych komisji, że wynik Anny Pieczarki gwarantuje jej mandat poselski. Na dodatek kandydatka znów idzie na rekord!

To było do przewidzenia

Gdy w lipcu PiS ogłosił, że „jedynką” listy będzie Anna Pieczarka, która w wyborach samorządowych osiągnęła absolutnie rekordowe w skali kraju poparcie (ponad 72 tys. głosów), biorąc jeszcze pod uwagę preferencje wyborcze w naszym okręgu stało się jasne, że mandat dla Piotra Dziurdzi jest niemal pewny. Ponieważ w Bochnianin.pl takie rzeczy śledzimy na bieżąco i trzymamy rękę na pulsie – pisaliśmy o tym już 3 miesiące temu TUTAJ.

Piotr Dziurdzia: Obejmę mandat

Dotąd niewiadomą pozostawało jednak, czy w takim scenariuszu Piotr Dziurdzia zechce w ogóle ów mandat pełnić? Przez ostatni rok mocno zdystansował się od prac w samorządzie, w środowisku spekulowano, że poświęcił się pracy naukowej na uczelni i właściwie nie wiadomo, jaką podejmie decyzję.

Ale my już wiemy. W rozmowie z Bochnianin.pl Piotr Dziurdzia oficjalnie potwierdza: – Obejmę mandat, ponieważ jest to element i część zobowiązania wobec wyborców zaciągniętego rok temu.

W krótkim komentarzu „na gorąco” pozwolił sobie jeszcze na „piłkarską” metaforę: – W sejmiku widzę się roli „pomocnika”, który chętnie będzie wypracowywał skuteczne akcje, pod warunkiem, że będzie otrzymywał dobre/ciekawe „piłki”/pomysły. Chętnie przyjmuję podania nie tylko od zawodników własnej drużyny.

Czy Bochnia będzie miała dwóch radnych wojewódzkich?

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, czy poselski mandat zdobył Stanisław Bukowiec. Ale gdyby mu się udało, to już wiadomo, że Bochnia nie straci reprezentanta w sejmiku.

Jeśli S. Bukowiec nie zdobędzie mandatu posła, to pozostanie radnym wojewódzkim, a Bochnia będzie miała w sejmiku aż dwóch swoich przedstawicieli – obu w rządzącej województwem formacji.

Śledźcie naszą relację NA ŻYWO – TUTAJ!

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Tenis. Wojtek Kasperski zdobył złoty medal drużynowych mistrzostw Polski. Trzeci raz z rzędu!

Bochnianin Wojtek Kasperski zdobył ze swoją drużyną KS „Górnik Bytom” złoty medal drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Zawody odbywały...

Środa: Wieczór moniuszkowski w Stowarzyszeniu Bochniaków

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej serdecznie zaprasza na recital Jana Marii Dygi w ramach wieczoru moniuszkowskiego. Jest to wydarzenie wpisujące się...

Świąteczna zbiórka darów dla polskich dzieci na Wileńszczyźnie

Szykuje się kolejna akcja pomocy ze strony bocheńskiej społeczności dla polskich dzieci na Wileńszczyźnie. Chętni do przekazania darów mogą kontaktować się z...

Bochnia. Partyzant powojennego podziemia niepodległościowego doczeka się godnego pochówku

W najbliższy czwartek 21 listopada w Bochni odbędą się uroczystości pogrzebowe Mikołaja Mazura ps. „Pasek”, żołnierza NOW-AK, partyzanta powojennego podziemia niepodległościowego, którego...

XII Spartakiada Strzelecka. W I LO strzelali uczestnicy WTZ

W piątek w strzelnicy I LO w Bochni odbyła XII Spartakiada Strzelecka WTZ zorganizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus...

Artykuły promocyjne

Bochnia/Kłaj. Superszybki internet ze światłowodu od Orange

Mieszkańcy Bochni oraz miejscowości Kłaj mogą skorzystać z superszybkiego internetu światłowodowego Orange o prędkościach 300Mb/s, 600 Mb/s...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

listopad, 2019

18lis18:1520:00Wspomnienia z trekkingu po Dolomitach

21lis17:3019:00Wykład "Wzdłuż naszych granic"

28lis09:0014:00Sesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,887FaniLubię
657ObserwującyObserwuj
445SubskrybującySubskrybuj
X