R e k l a m a

Bochnia. Piotr Dziurdzia będzie nowym radnym wojewódzkim! „Obejmę mandat”

-


To już pewne! Bochnia będzie miała nowego radnego w sejmiku województwa małopolskiego. Zostanie nim Piotr Dziurdzia, który w rozmowie z Bochnianin.pl oficjalnie potwierdził, że obejmie zwolniony mandat.

Piotr Dziurdzia w zeszłorocznych wyborach znalazł się tuż pod kreską – z naszego okręgu PiS wprowadził wówczas do sejmiku 5 radnych, Dziurdzia miał 6. wynik (6,9 tys. głosów).

Ale rok później w wyborach parlamentarnych wystartowali kandydaci PiS, którzy 12 miesięcy temu zostali radnymi sejmiku z tej samej listy, z której startował Piotr Diurdza – to Anna Pieczarka, Wojciech Skruch i Stanisław Bukowiec. Zdobycie poselskiego mandatu przez jedną z tych osób oznaczało, że na to miejsce do sejmiku wejdzie następny na liście z najlepszym wynikiem w zeszłorocznych wyborach. Czyli Piotr Dziurdzia. A już wiadomo, po podliczeniu głosów z połowy obwodowych komisji, że wynik Anny Pieczarki gwarantuje jej mandat poselski. Na dodatek kandydatka znów idzie na rekord!

To było do przewidzenia

Gdy w lipcu PiS ogłosił, że „jedynką” listy będzie Anna Pieczarka, która w wyborach samorządowych osiągnęła absolutnie rekordowe w skali kraju poparcie (ponad 72 tys. głosów), biorąc jeszcze pod uwagę preferencje wyborcze w naszym okręgu stało się jasne, że mandat dla Piotra Dziurdzi jest niemal pewny. Ponieważ w Bochnianin.pl takie rzeczy śledzimy na bieżąco i trzymamy rękę na pulsie – pisaliśmy o tym już 3 miesiące temu TUTAJ.

Piotr Dziurdzia: Obejmę mandat

Dotąd niewiadomą pozostawało jednak, czy w takim scenariuszu Piotr Dziurdzia zechce w ogóle ów mandat pełnić? Przez ostatni rok mocno zdystansował się od prac w samorządzie, w środowisku spekulowano, że poświęcił się pracy naukowej na uczelni i właściwie nie wiadomo, jaką podejmie decyzję.

Ale my już wiemy. W rozmowie z Bochnianin.pl Piotr Dziurdzia oficjalnie potwierdza: – Obejmę mandat, ponieważ jest to element i część zobowiązania wobec wyborców zaciągniętego rok temu.

W krótkim komentarzu „na gorąco” pozwolił sobie jeszcze na „piłkarską” metaforę: – W sejmiku widzę się roli „pomocnika”, który chętnie będzie wypracowywał skuteczne akcje, pod warunkiem, że będzie otrzymywał dobre/ciekawe „piłki”/pomysły. Chętnie przyjmuję podania nie tylko od zawodników własnej drużyny.

Czy Bochnia będzie miała dwóch radnych wojewódzkich?

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, czy poselski mandat zdobył Stanisław Bukowiec. Ale gdyby mu się udało, to już wiadomo, że Bochnia nie straci reprezentanta w sejmiku.

Jeśli S. Bukowiec nie zdobędzie mandatu posła, to pozostanie radnym wojewódzkim, a Bochnia będzie miała w sejmiku aż dwóch swoich przedstawicieli – obu w rządzącej województwem formacji.

Śledźcie naszą relację NA ŻYWO – TUTAJ!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc