Ekonomistki z Zespołu Szkół nr 3 najlepsze w Małopolsce

-

Sylwia Biel, uczennica Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni, wygrała w Krakowie II etap XXII Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów. Rywalizowała z uczniami szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym z Małopolski.

Wysokie lokaty zajęły również inne uczennice „Ekonomika”. Czwarte miejsce wywalczyła Gabriela Sowa, a siódme Emilia Szelegieniec.

Za swój sukces Sylwia Biel otrzymała nagrodę pieniężną oraz voucher na bezpłatny pierwszy rok studiów. Wyróżnienie ufundowała Wyższa Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

„Ekonomik” najlepszy

W ogólnej punktacji uzyskanej przez uczniów poszczególnych szkół biorących udział w konkursie Zespół Szkół nr 3 w Bochni zdeklasował konkurencję i zajął również pierwsze miejsce.

Zespół Szkół nr 3 w Bochni reprezentowali uczniowie: klasy IV te a Sylwia Biel, Gabriela Sowa, Emilia Szelegieniec, Weronika Skowronek, Małgorzata Wojas, Magdalena Słonina oraz III te b Jakub Satoła. Za merytoryczne przygotowanie uczniów odpowiedzialne były Elżbieta Madej i Barbara Kołacz. Za zajęcie przez szkołę pierwszego miejsca otrzymały voucher na bezpłatne studia podyplomowe na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

Jakie zasady?

W tegorocznej edycji tego konkursu uczestniczyło 465 uczniów z 24 małopolskich i podkarpackich szkół średnich. Do drugiego etapu pisemnego przeszło 73 najlepszych uczniów. W części finałowej II etapu konkurowało ze sobą siedmioro uczniów – w tym, aż trzy uczennice z „Ekonomika” – o najwyższej punktacji.

Uczestnicy rozwiązywali test i zadania sytuacyjne z zakresu ustawy o rachunkowości. Natomiast w części ustnej finału odpowiadali na pytania zadawane przez komisję konkursową.

W tym roku po raz pierwszy konkurs organizowany był wspólnie z partnerem – Wyższą Szkołą Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów. Jest bowiem doskonałą okazją do pogłębienia i sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w zawodzie księgowego.

Uczennice biorące udział w konkursie kształcą się w bocheńskim „Ekonomiku” w zawodzie technik ekonomista. Zawód ten od wielu lat przyciąga do szkoły najlepszych uczniów gimnazjum.

Nowy zawód

Od 1 września 2019 r. w wyniku reformy szkolnictwa zawodowego w Zespole Szkół nr 3 wprowadzony zostanie nowy zawód ekonomiczny. Jego nazwa to technik rachunkowości. Według danych opublikowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w barometrze zawodów 2019 – jest na niego duże zapotrzebowanie na małopolskim i krajowym rynku pracy. Zawód ten będzie dostępny zarówno dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjum.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Drwinia. 300 tys. zł na walkę z komarami. Będą opryski z powietrza?

Plaga komarów w gminie Drwinia na północy powiatu bocheńskiego jest na tyle uciążliwa dla mieszkańców, że samorząd chce zabrać się za walkę...

Bochnia. IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski

14 czerwca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia. Do...

Rząd wesprze samorządy borykające się z plagą komarów po majowych podtopieniach

Gminy, które ucierpiały podczas majowych podtopień, otrzymają kolejne wsparcie ze strony rządu. Pomoc będzie dotyczyła tych jednostek samorządu z Małopolski, Podkarpacia...

Bochnia-Brzesko. Pieniądze dla jednostek OSP. Przekazano promesy

Już niebawem rozpoczną się prace modernizacyjne w kilku remizach OSP na terenie powiatów bocheńskiego i brzeskiego. W piątek Marta Malec-Lech z zarządu województwa...

Bochnia-Brzesko. Zmiany proboszczów w parafiach regionu

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje 21 nowym księżom proboszczom w diecezji tarnowskiej. Zmiany dotyczą m.in. 4 parafii na terenie powiatu bocheńskiego.

CO? GDZIE? KIEDY?

czerwiec, 2019

15cze(cze 15)13:0016(cze 16)15:00XXII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia

16cze12:0014:00Mirosław Orzechowski „Bochnia - portret miasta”

16cze16:0018:00Gra terenowa i akcja wymiany książek

Więcej wydarzeń
18,681FaniLubię
606ObserwującyObserwuj
X