R e k l a m a

OSP Rzezawa już z nowym samochodem. Witano go szampanem i fajerwerkami – ZDJĘCIA

-


Mieszkańcy Rzezawy hucznie powitali nowy samochód ratowniczo – gaśniczy zakupiony dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Auto wjechało do centrum wsi w szpalerze rozpalonych rac, a przyjazd uczczono fajerwerkami oraz szampanem.

W uroczystym powitaniu nowego wozu dla rzezawskiej jednostki wzięło udział dziesiątki osób. Wśród nich byli bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy, a także strażacy oraz władze gminy na czele z Wójtem Mariuszem Palejem. 

Nowy samochód zaparkował na placu znajdującym się koło remizy strażackiej. Wiele osób robiło sobie z nim zdjęcia i podziwiało nowoczesny sprzęt, w który został wyposażony. Wszyscy chętni mieli także okazję do niego wejść i chociaż przez chwilę poczuć się jak strażacy.

Średni samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Volvo, który trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzezawie, jest pierwszym nowym pojazdem tego typu w historii całej Gminy Rzezawa. – Strażacy to lokali patrioci, którzy są symbolem i wspaniałym wizerunkiem naszej gminy. Nie da się przecenić roli jaką pełnią każdego dnia. Ich pomoc jest nieoceniona. Dlatego staram się mocno wspierać ich w działaniach. Jestem bardzo szczęśliwy, że do Rzezawy trafił teraz nowoczesny wóz strażacki. To historyczna chwila w ponad 120-letniej historii tej jednostki. Jestem przekonany, że będzie on dobrze im służył. Ze względu na to, że należą do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego liczba akcji, w których biorą udział, jest naprawdę bardzo duża – zaznacza Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.

Zakup nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzezawie kosztował w sumie 760 tys. zł. Gmina Rzezawa z własnego budżetu przeznaczyła na ten cel 250 tys. zł. Pozostałe środki pochodziły natomiast z otrzymanych dotacji: 310 tys. zł z Narodowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 150 tys. zł z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego / Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz 50 tys. zł z Zarządu Województwa Małopolskiego w ramach Konkursu „Bezpieczna Małopolska 2019”.

Uroczyste powitanie nowego wozu strażackiego dla OSP Rzezawa odbyło się 15 października br.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc