R e k l a m a

Bochnia ROCKS! Koncert Kee Marcello, byłego gitarzysty Europe – ZDJĘCIA

-

Szwedzki gitarzysta i wokalista Kee Marcello – najbardziej znany ze swojej współpracy z grupą EUROPE, która nagrała mega-hit „The Final Countdown”, numer 1 w 26 krajach – wystąpił w sobotę w Bochni w ramach cyklu Bochnia ROCKS!

Koncert był częścią trasy koncertowej Scaling Up Tour 2019, która promuje najnowszy album artysty o tej samej nazwie i oznacza jego powrót do melodyjnego Hard Rocka. W tym roku obchodzimy także 30. rocznicę wydania „Out Of This World”, albumu Europe nagranego z Kee, i z okazji Marcello na koncertach gra wybór piosenek z tego albumu, z których niektóre nie były wykonywane na żywo od czasu europejskiej trasy OOTW w 1988 roku.

Kee Marcello jest jednym z najbardziej znanych rockmanów Skandynawii i człowiekiem z wielkim dorobkiem. Pod koniec lat 80. i na początku lat 90-tych Europe sprzedało ponad 30 milionów albumów, z singlem numer 1 w 26 krajach, a także dzieliło scenę z takimi tuzami jak Metallica, Def Leppard i Bon Jovi.

Ostatnie lata były zarówno zróżnicowane, jak i intensywne dla Kee Marcello z projektami takimi jak wydanie najlepiej sprzedającej się autobiografii Rock Star God Forgot, wydanie DVD – Live From The Third Rock, i niezwykle udana główna rola w najlepiej sprzedającej się szwedzkiej wersji Broadwayowskiego musicalu Rock of Ages, a także wprowadzenie do szwedzkiej Music Hall of Fame.

Na scenie w Bochni wystąpili:

Kee Marcello – voc, guitar,
Emiliano Tessitore – bass,
Titta Tani – drums,
Alessio Contorni – keyboard,


PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc