Bochnia. Czy radni mają świadomość jakie utrudnienia w ruchu będą po rewitalizacji?

-

Radny Jerzy Lysy, przywołując opublikowany przez Bochnianin.pl projekt przebudowy zachodniej pierzei rynku, zwraca uwagę, że po realizacji tej koncepcji kierowców czekają ogromne utrudnienia. Na ostatniej sesji retorycznie pytał radnych poprzedniej kadencji, ilu z nich na własne oczy widziało przygotowywany wówczas projekt rewitalizacji i czy mają świadomość tego, co fundują teraz mieszkańcom władze miasta.

O szczegółach planowanego remontu szczegółowo pisaliśmy TUTAJ. Najważniejsze zmiany w zachodniej pierzei to:

– jeden pas ruchu zamiast dwóch;
– szersze chodniki;
– zmiana nawierzchni ulic z asfaltu na kamienną kostkę;
– parkowanie równoległe a nie skośne.

Chodzi o ten odcinek drogi:

Na mapie zaznaczono fragment DW-965 objęty inwestycją. Źródło: Google Maps

Warto dodać, że po rewitalizacji wyłączone z ruchu będą też północna i wschodnia pierzeja oraz ulice Sutoris, Solna i Dominikańska – będzie nimi możliwy tylko dowóz towarów w określonych godzinach, ale normalny ruch samochodowy już na te ulice nie wróci.

Jerzy Lysy nie ma wątpliwości: – Przy tych obostrzeniach, które są wokół rynku, i tych niedrożnościach, które są z drugiej strony, i braku łącznika, braku KN-ki (jeszcze parę lat, żeby nie było wątpliwości) – czy państwo sobie wyobrażacie funkcjonowanie naszego miasta? zwracał się do radnych.

Ten rynek jest zrobiony być może nieźle, ale nie do miasta, które jest na takim etapie organizacji komunikacji – czyli ŻADNYM. Takie rzeczy można robić jak się ma łącznik, jak się ma obwodnicę, jak się ma zjazdy na os. Jana, jak się ma KN-kę dokończoną, jak się ma być może nawet ten od lat oczekiwany deptak pieszo-jezdny wzdłuż Babicy (nazywany „Śródmiejską”) – podsumował Jerzy Lysy.

Swoją wypowiedź w tej sprawie radny zakończył zwracając się do władz miasta z konkretnym wnioskiem:

– Mam prośbę, ażeby pan burmistrz na najbliższej sesji zaprezentował w formie wywieszki na ścianie ten projekt, który jest realizowany – zarówno projekt rynku, z tymi poprawkami, które już państwo sobie zrobiliście, jak i z tymi projektami pierwotnymi, w których były określone wyglądy ulic przyległych do rynku.

Najbliższa sesja rady miasta zaplanowana jest na 31 października.

O planowanych zmianach na zachodniej pierzei czytaj TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X