R e k l a m a

Bochnia. Kolejne przetargi też do unieważnienia? Miastu brakuje pieniędzy

-

Bocheński magistrat otworzył oferty, które spłynęły do dwóch przetargów na kolejne ważne miejskie inwestycje – remont ul. Kościuszki oraz dwóch budynków na Plantach Salinarnych. Wygląda na to, że postępowania spotka ten sam los, co to dotyczące remontu zachodniej pierzei rynku – zostaną unieważnione.

Wczoraj informowaliśmy, że unieważniono przetarg, który miał wyłonić wykonawcę remontu zachodniej pierzei Rynku, ulicy Szewskiej oraz skrzyżowania „pod trzema lampami”. Jedyna zgłoszona oferta przekraczała o 1 mln zł kwotę, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na to zadanie. Zobacz TUTAJ.

Prawdopodobnie podobny los spotka dwa inne postępowania.

W piątek otwarto oferty, które wpłynęły na przetarg dotyczący remontu ul. Kościuszki (główna ulica miasta – od Muzeum do Hali Targowej Gazaris). Miasto przeznaczyło na sfinansowanie tego zadania 2,5 mln zł, tymczasem dwie zgłoszone oferty opiewają na kwoty 4,9 mln zł oraz 5,9 mln zł (!).

Podobnie jest w przypadku remontu budynków na Plantach Salinarnych (dawnej kuźni i lodowni). Zabezpieczone w budżecie 3,8 mln zł okazuje się kwotą zbyt małą, bo w ofertach (również otwartych w miniony piątek) znaleziono propozycje: 4,5 mln zł, 4,6 mln zł, a nawet 5,5 mln zł.

W tej sytuacji najbardziej prawdopodobny scenariusz to unieważnienie postępowań. Taki sygnał popłynął dziś zresztą z magistratu w sprawie remontu ul. Kościuszki:

O podjętych decyzjach będziemy informować na łamach Bochnianin.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc