R e k l a m a

Bochnia. Rusza cyfryzacja analogowych dokumentów geodezyjnych. Zeskanują milion stron

-

W Starostwie Powiatowym w Bochni podpisano kolejną umowę na realizację projektu „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Bocheńskiego” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. W ramach umowy około miliona stron dokumentów zostanie zeskanowanych i przekształconych do postaci cyfrowej.

Zakres prac obejmuje digitalizację dokumentów analogowych Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego wraz z utworzeniem bazy danych poprzez ich przetworzenie i konwersję do postaci zasobu elektronicznego wraz z renowacją dokumentów zasobu postaci materialnej.

Podpisanie tej umowy to kolejny krok w kierunku cyfryzacji administracji. Po przeprowadzeniu zleconych prac baza danych będzie mogła obsługiwać zgłoszenia prac geodezyjnych w sposób w pełni zautomatyzowany – mówi Adam Korta starosta bocheński.

Celem zadania jest zapewnienie dostępu do dokumentów Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego za pośrednictwem e-usług informacji przestrzennej. W związku z tym wszystkie dokumenty państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego zostaną przetworzone do postaci elektronicznej oraz zintegrowane z obiektami  bazy danych  państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Wartość umowy to blisko 950 tysięcy złotych. Wykona je firma O&S Computer-Soft Sp. z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu.

To kolejne umowy realizowane w ramach projektu. Od lipca trwa modernizacja ewidencji gruntów i budynków całej gminy Lipnica Murowana oraz obszaru wiejskiego gminy Nowy Wiśnicz. Wcześnie wykonano zdjęcia lotnicze i opracowano na ich podstawie ortofotomapę powiatu.

Wszystkie prace są możliwe dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich. Na cały projekt „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Bocheńskiego” Starostwo Powiatowe w Bochni otrzymało dofinansowanie ponad 4,8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, a całkowita wartość projektu wynosi prawie 5,5 mln zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc