R e k l a m a

Gmina Bochnia. W sądzie ruszył proces GZOZ vs. radni

-

W czwartek w Sądzie Rejonowym w Bochni ruszyła rozprawa przeciwko radnym z gminy Bochnia z powództwa Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Postępowanie toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Przypomnijmy: dyrektor GZOZ Katarzyna Kupisz oskarża opozycyjnych radnych Rady Gminy Bochnia, tworzących klub „Chcemy Dobrego Gospodarza”, o pomówienie instytucji, którą kieruje. W akcie oskarżenia zwrócono uwagę, że publicznie formułowane „bezpodstawne pomówienia i insynuacje poniżają podmiot w oczach opinii publicznej i narażają go na utratę zaufania potrzebnego w prowadzonej działalności leczniczej” – więcej na ten temat TUTAJ.

Jak już informowaliśmy, w lipcu w Sądzie Rejonowym w Bochni przeprowadzono pierwsze posiedzenie pojednawcze. Obie strony widziały możliwość zakończenia sprawy bez procesu, dlatego na wrzesień zaplanowano kontynuację mediacji przed sądem, dając stronom czas na wypracowanie porozumienia.

Okazało się jednak, że warunki stawiane przez ośrodek zdrowia są nieakceptowalne dla trójki radnych i na odwrót – ich propozycja została odrzucona przez GZOZ (obie strony chciały m.in. publicznych przeprosin).

W tej sytuacji rozprawa rozpoczęła się w czwartek 7 listopada. Co do zasady postępowania dotyczące pomówienia (art. 212 kodeksu karnego) są niejawne. Na wniosek pokrzywdzonego rozprawa może odbywać się jawnie, ale strona nie złożyła takiego wniosku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc