Miliony na modernizację „Ekonomika”. Powiat otrzymał list intencyjny

-

Dotacje na 76 projektów oświatowych przyznano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Wśród beneficjentów nie zabrakło przedstawicieli powiatu bocheńskiego. Listy intencyjne z rąk wicemarszałka Łukasza Smółki otrzymali starosta bocheński Adama Korta oraz wójt Trzciany Cezary Stawarz.

Dzięki otrzymanej przez Powiat Bocheński dotacji w wysokości prawie 2,8 miliona złotych w Zespole Szkół Nr 3 w Bochni powstanie m.in. Centrum Kompetencji Zawodowej. Ponadto środki te, przyczynią się do poprawy jakości i efektywności kształcenia w Ekonomiku. Projekt dedykowany jest przede wszystkim do uczniów Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych. Całkowita wartość projektu to ponad 3 miliony złotych, a będzie on realizowany od marca 2020 do końca lipca 2023 roku. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Gratuluję i dziękuję pracownikom starostwa, którzy we współpracy z dyrekcją szkoły przygotowali całą dokumentację niezbędną do złożenia wniosku. Dzięki tym środkom młodzież z Ekonomika będzie mogła w jeszcze lepszych warunkach przygotowywać się do wejścia na rynek pracy, również nauczyciele będą mogli doskonalić swoje umiejętności – wyjaśnia starosta Korta.

Podczas spotkania marszałek Smółka wręczył również list intencyjny wójtowi Trzciany. Ponad 700 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na Nowy Oddział Przedszkolny w Trzcianie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022