1. liga futsalu. Grad goli w Tychach. BSF kontynuuje passę zwycięstw

-

Wczorajsze spotkanie było jednym z najciekawiej zapowiadających się w 9. kolejce i raczej nie zawiodło oczekiwań kibiców, zwłaszcza tych, którzy oczekiwali dużej ilości bramek. Ostatecznie to nasz zespół, mimo pogoni gospodarzy w drugiej połowie, odniósł zwycięstwo, przedłużając tym samym passę wygranych meczów.

Pierwsza połowa ułożyła się zdecydowanie po myśli podopiecznych trenera Marcina Waniczka. Szybko zdobyty gol przez powracającego po kontuzji kapitana Kamila Rynducha podbudował zespół. W kolejnych minutach świetnie spisywał się Oleksiej Bakaliaryk, który zdobył trzy gole jeszcze w pierwszej połowie. Trafienie dołożył również Piotr Matras, natomiast gospodarze byli w stanie odpowiedzieć zaledwie raz.

Druga połowa nie była aż tak udana w wykonaniu naszego zespołu, za to przebudzili się gospodarze. Szybko zrobiło się 5-3, ale wtedy ważną bramkę dołożył Konrad Łękawa, dla którego był to drugi gol w drugim meczu na poziomie I ligi. Chwilę później na 7-3 podwyższył Jakub Maślak i wydawało się, że nasza drużyna jest na dobrej drodze do odniesienia kolejnego zwycięstwa.

GKS nadal nie odpuszczał i ze wszystkich sił chciał uniknąć porażki. Wkrótce zdobyli aż trzy gole i na dwie minuty przed końcem złapali kontakt. Nasza drużyna nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa i utrzymała prowadzenie. Gospodarze otworzyli się, chcąc wyrównać, co wykorzystał Piotr Matras i ustalił wynik na 8-6.

Dla naszego zespołu było to już siódme zwycięstwo z rzędu. BSF utrzymał 2. miejsce, natomiast porażka kosztowała GKS spadek na 5. pozycję.

GKS Futsal Tychy 6-8 (1-5) BSF ABJ Bochnia

gole dla BSF: Kamil Rynduch, Oleksiej Bakaliaryk 3, Piotr Matras 2, Konrad Łękawa, Jakub Maślak

żółte kartki: Kamil Rynduch

BSF: Jakub Smoleń, Krystian Jaszczyński – Kamil Rydnuch, Maciej Wołoszyn, Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Konrad Łękawa, Oleksiej Bakaliaryk, Mateusz Krzymiński, Miłosz Mochel, Krzysztof Styrna, Kacper Paruch