R e k l a m a

Brzesko. Wypadek na A4 spowodował pijany kierowca. Inny zawrócił i jechał pod prąd – ZDJĘCIA

-

Jak już informowaliśmy w Bochnianin.pl, w niedzielę wieczorem nietrzeźwy kierowca volkswagena doprowadził do wypadku drogowego między Brzeskiem a Tarnowem, co spowodowało zablokowanie pasa autostrady w kierunku Krakowa. W tym samym czasie policjanci zatrzymali kierowcę jadącego autostradą pod prąd…

Wczoraj, około godz. 20.00 na tarnowskim odcinku autostrady A4 w rejonie MOP Mokrzyska doszło do wypadku. Kierowca osobowego volkswagena doprowadził do zderzenia z drugim samochodem, który dachował. Spowodowało to całkowite zablokowanie odcinka autostrady w kierunku Krakowa na około 1,5 godziny. Przybyłe na miejsce służby ratunkowe udzieliły poszkodowanym pierwszej pomocy i przetransportowały rannych do szpitala. W wyniku tego wypadku obrażeń klatki piersiowej doznał 56-letni kierowca opla, mieszkaniec województwa śląskiego.

Policjanci obsługujący to zdarzenie ustalili, że sprawca wypadku, 36-letni mieszkaniec województwa lubelskiego jechał swoim samochodem będąc pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu stężenie to wyniosło ponad 1,5 promila. Został on zatrzymany i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kilkuletni zakaz prowadzenia samochodów, wysoka grzywna oraz kara więzienia.

Policja podkreśla: kierowcy, którzy utknęli w około 5 kilometrowym korku potrafili się odpowiedzialnie zachować tworząc korytarz życia dla służb ratunkowych.

W tym samym czasie do dyżurnego policji w Tarnowie wpłynęła informacja o tym, że odcinkiem autostrady pasem do Krakowa porusza się samochód, jednak w zupełnie przeciwnym kierunku. Nieodpowiedzialny kierowca nie czekając na udrożnienie zablokowanej autostrady – postanowił zawrócić. Został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w rejonie węzła Tarnów-Zachód.

38-letni mieszkaniec Tarnowa został ukarany grzywną w wysokości 800 złotych. Złożyły się na to dwa wykroczenia; jazda autostradą pod prąd oraz brak uprawnień do prowadzenia pojazdów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc