R e k l a m a

Bochnia Rocks! Dziś zagra u nas były gitarzysta SCORPIONS

-

Uli Jon Roth – gitarzysta pierwotnego składu Scorpions wraz ze swoim zespołem zagra dziś koncert w sali Kina REGIS w ramach cyklu Bochnia ROCKS. Początek o godz. 20:00.

Uli Jon Roth niemiecki gitarzysta, były członek zespołu Scorpions, w 2004 roku wraz z Rudolfem Schenkerem został sklasyfikowany na 50. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu Guitar World.

ULI JON ROTH – urodzony w 1954r. w Duesseldorfie, jest wybitnym multiinstrumentalistą, piszącym własne kompozycje i aranżacje. Jest także reżyserem muzycznym, malarzem realistycznych obrazów w technice oleju, poetą oraz filozofem, tworzącym własne rozprawy.

Uli jest twórcą legendarnej już dzisiaj sześciooktawowej gitary, Sky Guitar. Jest także producentem swoich albumów oraz reżyserem klipów muzycznych.Gitarzysta został uznany za jednego z twórców neoklasycznego stylu gry na gitarze. Wskazywany wielokrotnie przez wielu znanych gitarzystów, jako najważniejsza artystyczna inspiracja, Uli pozostaje trend-setterem, który od zawsze wyprzedza swój muzyczny czas.

W latach 1973 – 1978 gitarzysta oraz kompozytor największego w historii niemieckiego zespołu rockowego, The Scorpions. Ze Scorpionsami nagrał 5 albumów, z których większość osiągnęła status złotej płyty.

Po odejściu z The Scorpions, Uli założył Electric Sun, który wydał 3 studyjne albumy. Roth jest także autorem 4 symfonii i 2 koncertów klasycznych. Ostatni solowy album „Under A Dark Sky” Uli wydał w 2008 r.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia