R e k l a m a

Bochnia. Dzień Pluszowego Misia w „Dwójce”. Uczniowie zebrali 5 tys. zł dla chorego kolegi

-

W miniony piątek w Szkole Podstawowej Nr 2 w Bochni zorganizowano Dzień Pluszowego Misia oraz charytatywną kawiarenkę, podczas której zbierano fundusze na pomoc w leczenie Olka – ucznia szkoły.

– Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, miękki, z łatką, z kokardką czy w kubraczku… Każdy ma, bądź miał własnego ulubionego Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych, grających, błyszczących i coraz bardziej zmechanizowanych zabawek, moda na Misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”, gdyż pluszowe misie są symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, a to wszystko kojarzy nam się z beztroskim czasem dzieciństwa – przypomina społeczność „Dwójki”.

22 listopada do wspólnej zabawy z Misiami Samorząd Uczniowski pod opieką mgr Agnieszki Kołacz oraz mgr Edyty Szpisak zaprosił wszystkie dzieci ze szkoły. Tegorocznym obchodom towarzyszyło mnóstwo atrakcji: misiowe opowiadania, quizy, zagadki, korowód misiów z wizytą w klasach, misiowa muzyka, sesje zdjęciowe z Misiem, piękna audycja przybliżająca historię tej znanej na całym świecie maskotki. Swoje umiejętności plastyczne uczniowie mogli zaprezentować w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel… Miś”, w którym młodsze dzieci wykonały niezwykle piękne prace, które zdobią korytarz naszej Szkoły. Niesamowitą radość i uśmiech na twarzach naszych uczniów wywołał konkurs na najciekawsze przebranie Misia. Jak zawsze pomysłowość uczniów nie znała granic. Dzieci ubrane były w stroje najrozmaitszych Misiów.

Radosnemu świętowaniu przyświecał także inny szlachetny cel, jakim była zbiórka pluszaków dla dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych oraz dla dzieci mieszkających na Litwie, którym zostaną one przekazane je jako prezenty z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Dodatkowo Szkolne Koło Wolontariatu oraz klasa 6 a zorganizowali „Bajkową kawiarenkę u Misia”, z której dochód w wysokości 5000 zł pomoże spełnić skromne marzenia i wesprze leczenie ucznia szkoły – Olka.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia