Rewitalizacja. Burmistrz o pl. św. Kingi: „Trudno mi powiedzieć, kiedy to skończymy”

-

Miesiąc temu zastępca burmistrza Bochni Robert Cerazy zapowiedział, że fragment pl. św. Kingi, na którym trwają prace rewitalizacyjne, powinien zostać oddany do użytku do końca listopada. Prace w tym miejscu nadal jednak trwają. – Mam nadzieję, że do końca roku powinno się udać – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Podczas październikowej sesji rady miasta zastępca burmistrza Bochni Robert Cerazy powiedział:

Jeżeli chodzi o ul. Solną, Sutoris i Dominikańską – po 15 listopada chcemy otworzyć te drogi. Plac św. Kingi na tym obecnie realizowanym odcinku chcemy go oddać do użytku do końca listopada.

W czwartek 28 listopada otwarto ul. Solną, Sutoris i Dominikańską. Co z pl. św. Kingi?

Cały czas sprzyja nam pogoda. Ile będziemy mogli to będziemy robić. Wiadomo, że termin określony przez pana burmistrza Cerazego nie zostanie dotrzymany. Trudno mi powiedzieć, kiedy to skończymy. Mam nadzieję, że do końca roku powinno się udać – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Z tego co wiem to największy problem był z podłączeniem wszystkich odpływów z rynien. To teraz jest wykonywane – dodał Stefan Kolawiński.

W rozmowie z Bochnianin.pl burmistrz Stefan Kolawiński przyznał, że nie pamięta aktualnie obowiązującego dokładnego terminu zakończenia całego zadania „Rynek OD-NOWA” (oprócz ww. ulic to również rynek z pierzejami północną, południową i wschodnią, ul. Wąska, Wolnica i Mickiewicza, a także plac przed „Jubilatką”). Z październikowej wypowiedzi zastępcy burmistrza Roberta Cerazego wynika, że jest to koniec 2020 r. Pierwotnym terminem był 15 maja 2020 r.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2021

X