R e k l a m a

Sabina Bajda wśród najlepszych sportowców 65-lecia Uniwersytetu Opolskiego

-

Sabina Bajda, obecna dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni została wyróżniona w plebiscycie na 10 najlepszych sportowców 65-lecia Uniwersytetu Opolskiego. Studentka matematyki była też utalentowaną zawodniczką judo i w połowie lat 80-tych zdobywała w barwach uczelni medale i tytuły.

Wyróżnienie wręczono podczas uroczystości otwarcia III Memoriału im. Edwarda Faciejewa, który odbywał się w dn. 30.11.-01.12.2019 r. w Opolu.

Podziękowanie z okazji Jubileuszu 60-lecia Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Wyższej Szkoły Pedagogicznej i Uniwersytetu Opolskiego za godne reprezentowanie opolskiego środowiska akademickiego wręczał Sabinie Bajdzie w imieniu rektora prof. dr hab. Marka Masnyka kierownik Studium mgr Zbigniew Zagórowski oraz zastępca prezydenta Opola Przemysław Zych. Obecnej dyrektor bocheńskiego klubu sportowego dziękowano m.in. za rzetelność, wysoki profesjonalizm i zaangażowanie włożone w rozwój sportu wyczynowego na opolskiej uczelni.

Z okazji jubileuszu opolska uczelnia wydała KALENDARIUM, w którym przypomina sukcesy swych wybitnych absolwentów, w tym Sabiny Dyrdy, obecnie Bajdy. Na stronach prawie 300-stronicowej książki wspomina m.in. o obronieniu przez Sabinę Dyrdę (wówczas reprezentantkę AZS Opole) tytułu mistrzowskiego na rozgrywanych w marcu 1984 roku Mistrzostwach Polski w Judo (zdj. z dekoracji poniżej).

Jak napisano w Kalendarium trzecie miejsce Sabiny Dyrdy na Akademickich Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Strasburgu we Francji w czerwcu 1984, były ogromnym sukcesem środowiska akademickiego Opola, trenera Edwarda Faciejewa i Sabiny.

Kolejnym sukcesem Sabiny Dyrdy, studentki matematyki, było zajęcie przez nią w marcu 1985 roku VII miejsca na Mistrzostwach Europy w Lanckoronie w Szwecji.

Na zdj. poniżej Sabina Dyrda (z prawej) i Anna Chodakowska, reprezentujące Polskę. W trakcie III Memoriału zawodniczki, które są wychowankami trenera Edwarda Faciejewa, ponownie zrobiły sobie wspólne zdjęcie:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc