Mieszkańcy chcą walczyć o rondo na skrzyżowaniu ul. Wiśnickiej i Strzeleckiej

-

W czwartek podczas sesji Rady Miasta Bochnia Barbara Wrzask, przewodnicząca zarządu os. Dołuszyce, zapowiedziała złożenie petycji z apelem o budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Wiśnickiej i Strzeleckiej. Wydaje się jednak, że jest już za późno na tak duże zmiany w planach modernizacji drogi wojewódzkiej nr 965.

Kilka dni temu informowaliśmy o zbliżającej się modernizacji drogi wojewódzkiej nr 965 w obrębie skrzyżowań ul. Wiśnickiej z ul. Strzelecką oraz ul. Witosa. Na tych dwóch skrzyżowaniach mają powstać lewoskręty. Prace mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku, a powinny zakończyć w kwietniu lub maju 2020 r. Szczegóły TUTAJ.

Na skrzyżowaniu ul. Wiśnickiej i ul. Strzeleckiej planowane jest jakiś lewoskręt, czy prawoskręt. On absolutnie nic nie daje. Dwa miesiące temu pan Ścisło mówił tutaj, że tam potrzebne jest rondo. Mieszkańcy bardzo proszą o to rondo. Podobno jest już trochę późno, ale może udałoby się to jeszcze załatwić, żeby tam zamiast lewoskrętu zrobić rondo. Składamy pismo, mieszkańcy będą się podpisywać. Jeżeli państwo mielibyście jeszcze jakiś wpływ to bardzo prosimy. Może udałoby się to zmienić – powiedziała podczas listopadowej sesji Barbara Wrzask, przewodnicząca zarządu os. Dołuszyce.

Burmistrz Stefan Kolawiński przyznał, że jest zaskoczony tym wnioskiem.

O przebudowie drogi wojewódzkiej nr 965 wiadomo od dobrych kilku lat. To jest w trakcie realizacji i gdyby było zgodnie z planem to już dawno zapomnielibyśmy o tej modernizacji. Sądzę, że taki wniosek jest mocno spóźniony. Przy okazji rozmawiania o zatokach autobusowych (na ul. Proszowskiej – przyp. red.) podejmę ten temat. Natomiast wydaje się, że realizacja tego jest mało prawdopodobna – powiedział Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

W tym temacie wypowiedział się jeszcze przywołany przez przewodniczącą zarządu os. Dołuszyce radny Kazimierz Ścisło.

Pani przewodnicząca mnie uprzedziła, bo wielu mieszkańców… nie wiem czy będzie 200, 300, czy 500 podpisów z tamtego terenu. Natomiast, jeżeli ktoś jedzie tą ulicą Wiśnicką w godzinach porannych lub popołudniowych to jest jeden wielki korek. Jeżeli my dokładamy nawet niewielką część pieniędzy do modernizacji tej drogi to jesteśmy udziałowcem. Ulica Strzelecka jest drogą powiatową. Panie burmistrzu, myślę, że razem ze starostwem powiatowym, bo to jest ich droga, przy naszym udziale może by się udało, skoro już modernizujemy – powiedział Kazimierz Ścisło.

Wiem, że może być za późno, ale podjęcie takiej próby jest zawsze ważne, ponieważ taka modernizacja może być dopiero za następne 20 lat. To już zostanie, powiedzą, że droga została zmodernizowana i na nią już nie będzie żadnych większych nakładów. Więc to jest jedyna okazja, kiedy można to zrobić. Szkoda, że nie wiedzieliśmy, że tam nie będzie ronda, bo rondo bardzo udrażnia ruch. Bardzo proszę, może nie jest jeszcze całkiem za późno – zaapelował radny Kazimierz Ścisło.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023