R e k l a m a

1. liga futsalu. Przerwana seria zwycięstw BSF ABJ Bochnia

-

BSF ABJ Bochnia nie będzie miło wspominał miło wyjazdu do Komprachcic na mecz z Berlandem. Po zaciętym spotkaniu miejscowi wygrali 4-2, co oznacza, że dobiegła końca seria zwycięstw bocheńskiej drużyny.

Przez długi okres żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. Pierwsi impas przerwali nasi rywale, którzy przeprowadzili w 16. minucie pierwszy skuteczny atak i objęli prowadzenie po bramce Stefana Karnatowskiego. BSF zdołał odpowiedzieć jeszcze przed przerwą i to dwukrotnie, a dwa gole zdobył imponujący ostatnio doskonałą formą Piotr Matras. Fantastyczny był zwłaszcza jego drugi gol, gdy przymierzył z dystansu. Do przerwy zespół z Bochni prowadził 2-1 i wydawało się, że jest na dobrej drodze do zdobycia kolejnego kompletu punktów.

Po zmianie stron lepiej zaprezentowali się jednak rywale. Najpierw bocheńska drużyna popełniła poważny błąd, co zespół Berlandu bezwzględnie wykorzystał. Piłkę do bramki posłał Mateusz Suchodolski. W kolejnych minutach znów żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy, ale końcowy fragment spotkania należał do miejscowych. Gola na 3-2 zdobył Michał Bienias, a potem prowadzenie miejscowych podwyższył jeszcze Igor Babanskykh. BSF próbował jeszcze odrobić straty, ale drużyna Berlandu broniła się skutecznie.

BSF ABJ Bochnia utrzymał 2. pozycję na koniec pierwszej rundy, jednak teraz do zajmującego fotel lidera Gredaru Futsal Team Brzeg traci 3 punkty. Zwycięstwo Berlandu dało tej drużynie awans na 5. miejsce w tabeli. Przerwa w rozgrywkach I Ligi Futsalu potrwa do 11 stycznia, jednak już w najbliższy weekend nasz zespół do lat 20 weźmie udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Turniej rozegrany zostanie w Tychach.

Berland Komprachcice 4-2 (1-2) BSF ABJ Bochnia
Stefan Karnatowski, Mateusz Suchodolski, Michał Bienias, Igor Babanskykh – Piotr Matras x2

BSF ABJ: Jakub Smoleń, Wojciech Stefaniak – Maciej Wołoszyn, Piotr Matras, Kamil Rynduch, Mateusz Matlęga, Igor Dymura, Konrad Łękawa, Krystian Lewicki, Mateusz Krzymiński, Jakub Maślak, Miłosz Mochel, Kacper Paruch, Bartosz Baran.