R e k l a m a

Bochnia. Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami miasta

-

6 stycznia przyszłego roku, w Święto 3 Króli, Bochnia dołączy do ponad 700 miast i miasteczek w całej Polsce i poza jej granicami, w których zorganizowany zostanie Orszak Trzech Króli.

Będzie to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach naszego miasta. Przedsięwzięcie to zrodziło się jako oddolna inicjatywa różnych wspólnot, pomyślana jako przywracanie tradycji wspólnego kolędowania. To wydarzenie religijne – i kulturalne zarazem.

Bocheński Orszak będzie mieć charakter zlotu gwiaździstego. Z każdej parafii wyjdzie osobny orszak. Po ich połączeniu w centrum miasta uczestnicy wejdą wspólnie na Plac Sanktuaryjny przed Bazyliką św. Mikołaja, gdzie odbędzie się pokłon, złożony przez monarchów przed Świętą Rodziną, oraz wspólne kolędowanie.

– Zachęcamy wszystkich, niezależnie od wieku, do przyłączenia się do swoich parafialnych orszaków – zapraszają organizatorzy. Szczegóły na załączonym plakacie.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w Orszaku? Czy są potrzebne jakieś zapisy, rejestracja? Absolutnie nie. Wystarczy o oznaczonej porze pojawić się w wybranym miejscu i włączyć w społeczność orszakową. Mile widziane przebrania. Dla posiadaczy najbardziej oryginalnych strojów (w kategorii junior☺) zorganizujemy konkurs ze słodkimi nagrodami.

Każdy uczestnik otrzyma od organizatorów koronę. Dla tych, którym teksty kolęd sprawiają trudność, przewidziano orszakowe śpiewniki. Sprawmy, by 6 stycznia 2020 r. Bochnia rozbrzmiała radosnym śpiewem uwielbienia Bożej Dzieciny, zgodnie z orszakowym hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!”

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia