R e k l a m a

Zabójstwo w Wieliczce. Zwłoki leżały w taczkach przy domu

-

39-letni Sławomir P., który wynajmował 61-letniemu mężczyźnie pokój w Wieliczce, usłyszał zarzut zabójstwa najemcy. Zwłoki lokatora znaleziono w taczkach przy jednym z wielickich domów. Tego samego dnia policja ujęła podejrzanego.

O znalezieniu ciała policja dowiedziała się z anonimowego zgłoszenia. Zwłoki były ułożone w taczkach znajdujących się przy ścianie jednorodzinnego budynku i przykryte płachtą. – Nosiły ślady licznych obrażeń, które wskazywały, iż mężczyzna poniósł śmierć w wyniku przestępstwa – informuje policja. Prokuratura precyzuje: – Przyczyną śmierci były wielonarządowe obrażenia okolic tułowia, skutkujące zachłyśnięciem krwi do dróg oddechowych oraz liczne obrażenia czaszkowo-mózgowe.

Na miejscu znalezienia zwłok pracowała grupa dochodzeniowo śledcza wielickiej komendy oraz grupa techników kryminalistycznych z Krakowa. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano 39-letniego mieszkańca Wieliczki. – Intensywna praca policji i prokuratury, w oparciu o zgromadzone dowody, oględziny miejsca zdarzenia oraz ekspertyzy biegłych, potwierdziły że zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna jest sprawcą przestępstwa – poinformowali wieliccy stróże prawa.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Sławomir P. nie przyznał się do popełnienia tego czynu. Grozi mu kara do 25 pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawcza w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ofiara to 61-letni mieszkaniec Wieliczki, który w ostatnim czasie zamieszkiwał u Sławomira P., w wynajmowanym u niego pokoju.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc