Futsal. Jaki był rok 2019 dla BSF? – PODSUMOWANIE

-

Dziś ostatni dzień 2019 roku. Warto przy tej okazji przypomnieć sobie wszystkie najważniejsze wydarzenia z udziałem naszego klubu w ciągu minionych 12 miesięcy. Jest co wspominać, ponieważ nasza drużyna seniorów wywalczyła w tym czasie awans do I Ligi, a zespoły młodzieżowe zdobyły złoty medal w kategorii U-18 i srebrny U-20

Na początku roku zespół seniorów prowadzony przez trenera Roberta Dąbrowskiego zakończył fazę zasadniczą rozgrywek II Ligi w grupie małopolskp-świętokrzyskiej z kompletem sześciu zwycięstw i awansował do baraży o awans do I Ligi Futsalu, gdzie w pierwszym meczu pokonał w Bochni 6-4 Futsal Team Zaczernie, ale później uległ na wyjeździe 2-4 ekipie All Promote Lublin. Ostatnią szansą na awans, jak się wtedy wydawało, stało się wygranie barażowego dwumeczu z ekipą AZS Uniwersytet Wrocławski. Prowadzony już wtedy przez łączącego funkcję prezesa i trenera Rafała Czaję zespół pokonał wrocławian w Wielki Czwartek aż 7-1. Mimo porażki w rewanżu 3-6 nasza drużyna wywalczyła upragniony awans.

W drugiej połowie sezonu 2018/19  nasze zespoły młodzieżowe wzięły udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu w kategoriach U-16 (w Chrzanowie) i U-18 (w Unisławiu). Drużyna U-16, w składzie Wojciech Stefaniak, Bartosz Orlik, Kacper Sobas, Jakub Rachfalik, Miłosz Mochel, Jakub Kleszcz, Kacper Paruch, Szymon Reguła, Paweł Żyłka, Mariusz Mazanek, Dawid Kolanowski, Piotr Walewski, Kacper Drożdż i Karol Buczek. prowadzona przez debiutującego w roli trenera Krystiana Jaszczyńskiego awansowała z grupy po zwycięstwie 8-1 nad Zdrowiem Garwolin oraz remisach 0-0 z SPN-em Szamotuły i 2-2 z Toruńską Akademią Futsalu. W ćwierćfinale przegrała jednak 0-1 w skandaliczynych okolicznościach (sędziowie po konsultacji z członkiem Komisji Technicznej PZPN-u anulowali prawidłowo zdobytą przez naszą ekipę bramkę w sposób sprzeczny z procedurami) z Juniorem Hurtap Łęczyca i odpadła z turnieju.

Nic już nie zatrzymało za to prowadzonej przez trenera Kamila Rynducha drużyny U-18, która z kompletem zwycięstw wygrała turniej, pokonując w drodze po złoty medal AZS Uniwersytet Gdański 4-0, Orzeł Jelcz-Laskowice 5-0, Junior Hurtap Łęczyca 2-0, Unisław Team w 1/4 finału 4-0, Rekord Bielsko-Biała w 1/2 finału 3-2, oraz na koniec Jantar Ustka 5-2. Udział w sukcesie mieli Jakub Smoleń, Wojciech Stefaniak, Mateusz Prokop, Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Tomasz Palonek, Filip Korta, Jakub Burkowicz, Paweł Matras, Igor Dymura, Jakub Machaj, Jakub Pasiut, Wiktor Nagrodzki i Dawid Burek oraz stanowiący sztab szkoleniowy trener Kamil Rynduch, Łukasz Piech i Paweł Piątkowski.

Powodem do dumy dla klubu jest także fakt, że czterech zawodników związanych z Bocheńskim Stowarzyszeniem Futsalu: Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Tomasz Palonek i Mateusz Prokop, stanowiło o sile Reprezentacji Polski do lat 19, która na początku września wzięła udział w rozgrywanych w Rydze Mistrzostwach Europy w kategorii U-19, gdzie pokonała Rosję 3-2, uległa Portugalii 1-3, następnie wygrała 3-1 z Łotwą i awansowała do półfinału. Ostatecznie prowadzeni przez trenera Łukasza Żebrowskiego Polacy zajęli 3. miejsce w turnieju po przegranej, jednak w dobrym stylu, z Hiszpanią 1-3. Osiągnięcie etapu półfinału należy ocenić jako duży sukces drużyny.

Nieco wcześniej nasza drużyna seniorów rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019/20, już pod okiem trenera Marcina Waniczka. Początek rozgrywek ligowych nie był zbyt udany w wykonaniu zespołu, ponieważ rozpoczął się od dwóch porażek, z Gredarem Brzeg (1-4) i Maxfarbexem Busko-Zdrój (3-6). Później było już jednak zdecydowanie lepiej i do końca rundy drużyna wygrała aż osiem spotkań, ulegając dopiero na koniec Berlandowi Komprachcice. Na półmetku sezonu zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 24 punktów i bilansem bramkowym 55-31.

Najnowszym sukcesem klubu było zdobycie srebrnych medali w kategorii U-20 na rozegranym pod koniec grudnia turnieju w Tychcach. Drużyna w składzie: Jakub Smoleń, Wojciech Kwaśniowski, Tomasz Palonek, Piotr Matras, Mateusz Matlęga, Mateusz Prokop, Konrad Łękawa, Jakub Maślak, Jakub Burkowicz, Igor Dymura, Kacper Paruch, Miłosz Mochel, prowadzona przez trenera Marcina Waniczka przy wsparciu kierownika Dawida Kociołka i trenera przygotowania fizycznego Jakuba Owczarka z kompletem zwycięstw wywalczyła awans z grupy, pokonując Futbalo Białystok 4-1, Berland Komprachcice 3-2 i GKS Nowiny 4-3. W fazie Play-off okazała się lepsza w derbach Bochni od BKS-u RMP Meble 3-0, a następnie od KS-u Futsal Piła 3-1. Dopiero w finalnie minimalnie lepszy okazał się Rekord Bielsko-Biała, który wygrał 3-2.

Miniony rok był dla klubu bardzo udany, jednak mamy nadzieję, że następny będzie co najmniej równie dobry. Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom naszego klubu, ponieważ ich obecność zawsze dodawała otuchy naszym zawodnikom i pomagała osiągać dobre wyniki. Bądźcie z nami również w 2020!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023