Przybywa grobów na cmentarzu na Łychowie. Powstaną nowe pola grzebalne

-

W tegorocznym budżecie Bochni przewidziano 200 tys. zł na przygotowanie do użytkowania czterech pól grzebalnych na cmentarzu komunalnym „Łychów”.

Na taką potrzebę radni zwracali uwagę już w połowie zeszłego roku. Władze miasta odpowiadały wówczas, że brak jest na to środków i ewentualnie można przewidzieć takie zadanie w budżecie na rok 2020. W pierwotnym jego projekcie takiej inwestycji jednak nie ujęto – burmistrz Stefan Kolawiński zgłosił ją dopiero w autopoprawce zawierającej katalog zadań wprowadzonych do budżetu zamiast przebudowy ul. Kościuszki (miasto zrezygnowało z dotacji i realizowania teraz tej inwestycji, pisaliśmy o tym TUTAJ).

Tak, czy inaczej, wiadomo już na pewno, że w budżecie jest 200 tys. zł z przeznaczeniem na przygotowanie do użytkowania czterech pól grzebalnych.


Cmentarz komunalny „Łychów” został oddany do użytkowania w 1995 r.

– Z każdym rokiem zauważamy coraz większe zainteresowanie mieszkańców Bochni tym cmentarzem. Z uwagi na brak wolnych miejsc na starym cmentarzu dużo osób zakupuje miejsca pod piwniczki względnie gotowe piwniczki na tej nekropolii – informuje BZUK, który zarządza bocheńskimi cmentarzami.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2023