R e k l a m a

Biblioteka: We wtorek jasełka „Ach! Co za noc”

-

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają we wtorek 21 stycznia na jasełka „Ach! Co za noc” w wykonaniu uczniów „Jedynki”. Początek o godz. 17.00 w sali klubu Biblioteki (ul. A. Mickiewicza 5).

Występ dzieci i wystawienie jasełek powiązane będzie z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Wystąpią uczniowie klas I B i II C Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bochni. Młodym artystom w przygotowaniu przedstawienia pomagały: Ewelina Cepak, Magdalena Synowiec i Iwona Pajdak-Liszka. Jasełka zrealizowano w oparciu o scenariusz Adama Szafrańca.

„Ach! Co za noc!” – Narodzenie Jezusa przyciąga górali, mędrców… Na pierwszym planie pojawiają się aniołowie, którzy zwiastują ludziom dobrą nowinę o narodzeniu Boga – Człowieka. Narodzinom towarzyszą zwierzęta, w tym niedźwiedź będący uosobieniem diabła…

Atutem przestawienia jest oryginalna muzyka i pastorałki, które budują nastrój sztuki i czynią ją ciekawszą. Piosenki fascynują dzieci, trafiają w ich emocje. Jasełka napisane są wierszem rymowanym, potrafią rozbawić publiczność, ale i wzruszyć do łez. Przedstawienie przygotowane przez dzieci nie tylko wzrusza i bawi, jednocześnie przekazuje głębokie teologiczne prawdy dotyczące Bożego Narodzenia. Jego realizacja zagwarantuje dobrą zabawę aktorom i publiczności a młodym wykonawcom zapewne przyniesie sukces na scenie.

Przygotowane jasełka są w szczególności dedykowane babciom i dziadkom z okazji ich święta, dlatego już teraz, w zapowiedzi, organizatorzy chcą im złożyć życzenia w imieniu dzieci:

Kochane Babcie, Kochani Dziadkowie!
Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia.
Z okazji Waszego święta życzymy dużo zdrowia,
radości i szczęścia, spełnienia marzeń i oczywiście 100 lat!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc