Burmistrz Bochni zaprasza rodziców – przed wywiadówką spotkania dotyczące segregacji odpadów

-

Tydzień temu podczas mszy świętych księża odczytywali komunikat od burmistrza Bochni. Wywiadówki, które rozpoczęły się w poniedziałek 20 stycznia w bocheńskich szkołach podstawowych, mają być poprzedzane „krótkimi zebraniami w salach gimnastycznych, podczas których poruszone będą ważne sprawy dotyczące mieszkańców”. – Burmistrz i dyrektorzy szkół proszą o niezawodne przybycie – zapraszano. Poniedziałkowe spotkanie w Szkole Podstawowej nr 7 okazało się krótką prezentacją na temat segregacji odpadów.

W niedzielę 12 stycznia podczas ogłoszeń parafialnych w bocheńskich kościołach księża czytali komunikat burmistrza Bochni o treści:

20 stycznia rozpoczyna się w bocheńskich szkołach podstawowych cykl spotkań zwanych „wywiadówkami”. Spotkania rodziców z wychowawcami zostaną poprzedzone krótkimi zebraniami w salach gimnastycznych, podczas których poruszone będą ważne sprawy dotyczące mieszkańców. Burmistrz i dyrektorzy szkół proszą o niezawodne przybycie”.

Pierwsze wywiadówki odbyły się w poniedziałek m.in. w Szkole Podstawowej nr 7. Zgodnie z zapowiedzią poprzedzone były spotkaniami na temat „ważnych spraw dotyczących mieszkańców”.

Spotkanie było krótką prezentacją na temat segregacji odpadów. Prelegentką była przedstawicielka Ekombudu, firmy, która razem z Bocheńskimi Zakładami Usług Komunalnych tworzy konsorcjum odbierające w Bochni odpady komunalne.

Rodzice otrzymali kompleksową informację dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów. Prezentacja trwała kwadrans. Po jej zakończeniu prowadząca zachęcała do zadawania pytań, ale nikt z okazji nie skorzystał. Nie było więc nic np. na temat planowanych podwyżek za odbiór odpadów. W sali nie było przedstawicieli bocheńskiego magistratu. Podczas spotkań z wychowawcami rodzice mogli się jeszcze zaopatrzyć w przygotowane ulotki na temat segregacji.


Podczas sesji Rady Miasta zaplanowanej na 30 stycznia radni mają uchwalić nowe zasady i wysokości stawek za odbiór odpadów w Bochni. Będzie drożej – czytaj TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023