R e k l a m a

Ferie w Kopalni Soli Bochnia

Spotkanie z legendarnym Skarbnikiem, Trasa Turystyczna z ekspozycją multimedialną z przeprawą łodzią i przejściem Końską Drogą, oraz pobyty nocne dla osób indywidualnych, to propozycja na Ferie zimowe 2020 z Kopalnią Soli Bochnia.

Ferie zimowe kojarzą nam się nieodłącznie ze śniegiem, nartami, czasem spędzonym w górach. Jeżeli nie planujemy wyjazdu na zimowy wypoczynek warto poświęcić czas na poznanie atrakcji w naszej najbliższej okolicy. Wizyta w najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce, Kopalni Soli Bochnia jest takim miejscem, w którym bez względu na wiek i pogodę znajdziemy atrakcje i warianty zwiedzania dostosowane do naszych oczekiwań.

Serce Bochni bije 250 m pod ziemią

W dzisiejszych czasach wartość jednego kilograma soli to zaledwie kilkadziesiąt groszy. Wartość historyczna kopalni, jest bezcenna. Śmiało można stwierdzić ,że właśnie w kopalni bije serce miasta. To dzięki wydobyciu soli powstała i rozwijała się Bochnia. Bocheńska kopalnia jest najstarszą w Polsce kopalnią soli kamiennej, jest zabytkiem, od 2000 r. Pomnikiem Historii. W 2013 roku dołączyła do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

Od początku lat 90 XX w. nie wydobywa się już soli, swoją działalność kopalnia poprowadziła w kierunku rozwoju ruchu turystycznego i udostępnienia zabytkowych wyrobisk kopalni do zwiedzania.

Historia, edukacja, atrakcje.

Podziemny labirynt solnych korytarzy, to idealne miejsce do przekazywania informacji o dziejach kopalni, Bochni, do prezentowania rozwoju górnictwa, handlu, rozwoju technik przemysłowych. Dorośli jak i dzieci odwiedzający kopalnię zgodnie przyznają ,że jest to miejsce niezwykłe. Dla najmłodszych już sam zjazd prawdziwą windą górniczą jest niezwykłym przeżyciem. Ekspozycja multimedialna, barwne opowieści przewodników, otoczenie solnych wyrobisk i świadomość przebywania 250 m pod ziemią, działają niezwykle na wyobraźnię dzieci i pobudzają ich rozwój sensoryczny. Przejazd autentyczną górniczą kolejką, dostarcza wiele radości nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Przeprawa łodzią po zalanej solanką komorze to kolejna unikalna atrakcja, gwarantująca wiele niezapomnianych wrażeń, dzięki którym poznajemy piękno i unikalność bocheńskiej kopalni. Czas spędzony pod ziemią choć na chwilę uwalnia od pędzącego na powierzchni świata. Czyste powietrze i wędrówka po trasie turystycznej może tylko korzystnie wpłynąć na kondycję i zdrowie.

Ucieczka od smogu

Podczas pobytu pod ziemią oddychamy powietrzem, które zostało w naturalny sposób oczyszczone w solnych wyrobiskach i dodatkowo wzbogacone przez mikroelementy, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Mamy gwarancję ,że jest to powietrze wolne od zanieczyszczeń obecnych na powierzchni. Można powiedzieć, że kopalnia to miejsce, którego problem smogu nie dotyczy.

Ferie zimowe 250 m pod ziemią.

Półzimowisko z Kopalnią Soli Bochnia.

Jeżeli jeszcze zastanawiacie się jak zaplanować czas swoim pociechom podczas tegorocznych ferii, a dawne pomysły spędzania czasu na tzw. górce ze śniegiem stają się niemożliwe do zrealizowania przy panującej pogodzie, najlepszym pomysłem okazuje się czas spędzony w bocheńskiej kopalni.

Wyobraź sobie, że Twoje Dziecko codziennie odkrywa zaczarowany podziemny świat, który skrywa w sobie mnóstwo zabawy i pozwala przeżyć niezwykłą przygodę 250 m pod ziemią. Program Półzimowiska w Kopalni Soli Bochnia został opracowany tak aby angażować zmysły, pobudzać wyobraźnię, rozwijać zainteresowania i uczyć.

W tym roku kopalnia zaplanowała dwa turnusy: 27-31.01.2020 r. oraz 03-07.02.2020 r. Zajęcia odbywają się w dwóch tygodniowych turnusach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Z oferty Półzimowiska mogą skorzystać dzieci w wieku 5-12 lat. Liczba miejsc na każdym turnusie jest ograniczona, zapisy trwają.

Więcej zwiedzania w tej samej cenie, czyli Trasa turystyczna z podziemną ekspozycją multimedialną, przeprawą łodzią i przejściem „Końską Drogą”. 

Specjalnie na czas ferii zimowych kopalnia proponuje zwiedzanie standardowej trasy turystycznej z multimediami i przeprawą łodzią oraz dodatkowym przejściem unikalnymi, wyrobiskami zwanymi „Końską Drogą”. W cenie biletu za trasę turystyczną i przeprawę łodzią, mamy możliwość zobaczenia , surowych wnętrz kopalni, zobaczymy niezwykłe formacje geologiczne, spędzamy więcej czasu pod ziemią, a przede wszystkim zmierzymy się z trudniejszym do przebycia fragmentem wyrobisk kopalni. Ten wariant zwiedzania dostępny będzie w okresie Ferii dla osób od 7 roku życia, pełnosprawnych fizycznie . Wariant zwiedzania dostępny od 20.01.2020 r.

Rodzinne zwiedzanie kopalni – Królestwo Skarbnika.

Dla rodzin z dziećmi kopalnia przygotowała wariant trasy turystycznej podczas którego cała uwaga skupi się na najmłodszych uczestnikach wycieczki. Dzieci przeniosą się w świat podziemnej krainy Skarbnika. Poznają legendę o tej postaci, będą poszukiwać skarbu, zwiedzając kopalnię, by wreszcie spotkać tajemniczą postać bocheńskiego Skarbnika. Bilety do nabycia z wyprzedzeniem, w sprzedaży on – line, oraz bezpośrednio przy okienku kasowym. Ten wariant zwiedzania dostępny jest dla osób indywidualnych. Warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu dla osoby dorosłej i dowolnej ilości dzieci, zjazdy odbywają się wg. ustalonego harmonogramu dni i godzin zjazdów, dostępnego na stronie internetowej kopalni. Wariant zwiedzania dostępny od 28.01.2020 r.

Kilka tras turystycznych do wyboru.

Kopalnia Soli Bochnia, to przede wszystkim trasa turystyczna z multimediami, ale również trasy tematyczne. Trasa przyrodnicza prezentuje niezwykłe zjawisko jakim jest świecenie kryształów halitu, natomiast trasa historyczna „Wyprawa w Stare Góry” przeznaczona jest dla osób lubiących szczyptę adrenaliny i odrobinę wysiłku fizycznego, połączonego ze zwiedzaniem niezwykłych miejsc.

Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczy również pobyt nocny 250 m pod ziemią w największej komorze Ważyn ( dla osób indywidualnych najbliższe terminy to : 1 luty, 22 luty).

Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o. Ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

Biuro Obsługi Klienta :14 6926752 mail: [email protected]

https://bit.ly/2ATZU5G

Najnowsze materiały Partnerów