Czy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest możliwy do uzyskania?

Klient, który składa wniosek o kredyt gotówkowy, powinien mieć stałe dochody, które umożliwią mu terminowe spłacenie zobowiązania. Przed Tobą ważne wydatki i chcesz sfinansować je z kredytu?

Sprawdź, jakie masz możliwości. Czy zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości dochodów są konieczne? Jak podchodzą do tego banki, a jak instytucje z sektora pozabankowego?

Kredyt gotówkowy – charakterystyka

Z kredytów gotówkowych korzysta co roku wielu Polaków, którzy chcą dzięki nim sfinansować różnego rodzaju potrzeby. Według danych Biura Informacji Kredytowej łączna suma zadłużenia rośnie, co potwierdzają statystyki. Tylko w I półroczu 2019 roku udzielono kredytów konsumpcyjnych na kwotę 44,6 mld złotych. Popularność tego typu zobowiązań wynika przede wszystkim z uproszczonych procedur oraz możliwości wykorzystania środków na dowolny cel – bez konieczności rozliczania kredytu za pomocą faktur i rachunków. Kredyty gotówkowe są też dostępne przez internet – wystarczy poświęcić kilka minut na wypełnienie wniosku online. Formularz można wysłać do banku z dowolnego miejsca na świecie – nawet kiedy zabraknie nam gotówki podczas urlopu za granicą.

Kredyt gotówkowy – jakie dokumenty trzeba przedstawić, żeby uzyskać dodatkowe środki?

Żeby otrzymać ofertę z banku, trzeba udowodnić kredytodawcy, że jesteśmy w stanie spłacić kredyt wraz z odsetkami w omówionym terminie. Instytucje finansowe stosują różne kryteria weryfikacji klientów – przede wszystkim jednak skrupulatnie badają zdolność kredytową. Ustalają ją na podstawie wysokości zarobków klienta, jego miesięcznych zobowiązań (rat kredytów, rachunków i opłat, limitów na kartach kredytowych), a także wieku i stanu cywilnego oraz liczby osób pozostających na utrzymaniu. Oprócz tego banki sprawdzają rejestry dłużników oraz dane dostępne w Biurze Informacji Kredytowej – dzięki temu ustalają, czy osoba składająca wniosek jest wiarygodna i będzie w stanie spłacić kredyt. Osoby bez zdolności kredytowej, które nie posiadają stałych dochodów i widnieją na czarnych listach, mają ograniczone szanse na otrzymanie kredytu z banku.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – czy to możliwe?

Chociaż ustawa Prawo bankowe wymusza na instytucjach finansowych dość rygorystyczne wymogi dotyczące weryfikacji klientów, to jednak banki starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i maksymalnie upraszczają procedury. Wiele instytucji finansowych oferuje kredyty gotówkowe bez zaświadczeń. Oczywiście nie oznacza to, że kredyt otrzyma osoba bez dochodu. Ułatwienie polega na tym, że klient nie musi dokumentować swoich zarobków, wystarczy, że uzupełni oświadczenie o uzyskiwanych dochodach. W przypadku osób, które mają rachunek w banku, do którego składają wniosek o kredyt, oświadczenie często nie jest wymagane – bank może samodzielnie zweryfikować przepływy na koncie. Wiele instytucji finansowych stosuje również inne procedury, np. wymaga przedstawienia rozliczenia podatkowego za poprzedni rok lub żąda wyciągu z konta bankowego.

Jeśli zależy Ci na szybkiej decyzji w sprawie kredytu i minimum formalności, sprawdź kredyty gotówkowe dostępne online. Wnioski można składać przez 24 godziny na dobę, nawet będąc na drugim końcu świata.

Jeśli nie kredyt gotówkowy, to co?

Pomimo że banki starają się minimalizować formalności, to jednak osoby bez stałego dochodu nie mają dużych szans na otrzymanie środków na korzystnych warunkach. Kredyt gotówkowy to oczywiście nie jedyna oferta, która pozwala uzyskać pieniądze na dowolny cel. Inne kryteria stosują natomiast instytucje z sektora pozabankowego – firmy tego typu są bardziej liberalne i oferują pożyczki bez zaświadczeń. Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania, sprawdźmy jednak dokładnie wszystkie koszty i zapoznajmy się z umową. Parabanki często narzucają wysokie oprocentowanie, a także dodatkowe marże, prowizje czy ubezpieczenia. Najlepiej sprawdzić RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, która w najpełniejszy sposób określa ostateczny koszt zobowiązania. Przed podjęciem decyzji koniecznie zapoznajmy się z umową.

Najnowsze materiały Partnerów

X