R e k l a m a

Gmina Drwinia. 1,3 mln zł na utworzenie placówki dla osób niesamodzielnych

-

Drwinia otrzyma 1,3 mln zł unijnej dotacji na utworzenie placówki zapewniającej dzienną opiekę i aktywizację osób niesamodzielnych na terenie gminy.

W środę, 5 lutego w Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości odbyło się uroczyste przekazanie listów intencyjnych dotyczących realizacji projektów skierowanych do osób niesamodzielnych. W sumie dofinansowanie otrzyma 39 projektów – z naszego regionu dwa z nich realizuje Powiat Bocheński (piszemy o tym TUTAJ), a trzeci właśnie Gmina Drwinia.

– Infrastruktura drogowa i kolejowa stanowi kluczowy element strategii naszego województwa, ale zawsze na pierwszym miejscu stawiamy drugiego człowieka i potrzeby osób niesamodzielnych, starszych, potrzebujących, wymagających wsparcia i opieki. To właśnie z myślą o nich uruchamiamy szereg konkursów, które mają na celu poprawę ich sytuacji i komfortowego funkcjonowania w społeczeństwie – mówił podczas środowej uroczystości Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski.

Celem gminnego projektu jest zwiększenie dostępności usług społecznych poprzez utworzenie dla 25 osób dziennego ośrodka opieki dla osób niesamodzielnych, zapewnienie im usług opiekuńczo-pielęgnacyjnych oraz aktywizująco-usprawniających jak również wsparcie ich opiekunów faktycznych/rodzin poprzez usługi wspomagające.

Wartość projektu, który będzie realizowała gmina to 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie wyniesie prawie 1,3 mln zł (92%).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia