R e k l a m a

Prezydent Andrzej Duda odwiedził zakład produkcyjny w Brzesku

-

Andrzej Duda odwiedził dziś zakład produkcyjny CAN-PACK S.A. w Brzesku. Uczynił to po drodze do nieodległego Zakliczyna (powiat tarnowski), gdzie wziął udział w sesji Rady Miejskiej w miejscowym Ratuszu, podczas której wręczono mu tytuł Honorowego Obywatela Gminy Zakliczyn.

Firma CANPACK jest największym producentem kapsli oraz puszek do napojów. Zajmuje czwarte miejsce na liście największych producentów puszek oraz drugie wśród producentów kapsli na świecie. Wiceprezes zarządu Grupy CANPACK dr hab. Małgorzata Podrecka jest członkiem Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP. 

Prezydent Honorowym Obywatelem Zakliczyna

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Zakliczynie (woj. małopolskie) Andrzej Duda otrzymał tytuł honorowego obywatela. – Jestem ogromnie wdzięczny. To prawda, Zakliczyn jest dla mnie miejscem szczególnym. Przyjmuję to jako gest przyjęcia mnie do wspólnoty, jakby przygarnięcie do rodziny. Ma to dla mnie głęboką wartość – zapewnił Prezydent RP.

W uzasadnieniu uchwały napisano: „W uznaniu szczególnych dokonań w rozwoju małych ojczyzn i zwiększaniu roli Polski na arenie międzynarodowej, w podziękowaniu za wspieranie lokalnych inicjatyw i wydarzeń realizowanych w gminie oraz za historyczną wizytę w Zakliczynie i osobisty udział w programie patriotycznym >Z Zakliczyna do Łowczówka<”.

Po uroczystej sesji Prezydent wyszedł przed miejscowy ratusz, by spotkać się z mieszkańcami. 

Protestujący KOD w Zakliczynie

Na miejscu w Zakliczynie obecni byli także przeciwnicy Andrzeja Dudy. Z transparentami, bębnami, gwizdkami i trąbkami robili sporo hałasu, wykrzykując w stronę prezydenta m.in. „Oszukałeś, przysięgałeś”, „Kłamca”, „Zakliczanie, Duda kłamie”.

Andrzej Duda Honorowym Obywatelem Bochni

Warto przypomnieć, że dwa lata temu Andrzej Duda otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Bochni. Uroczystość, która była częścią obchodów 765. rocznicy lokacji królewsko-górniczego miasta Bochnia, odbyła się pod ziemią – w zabytkowej bocheńskiej kopalni soli. – Jestem dumny, że mogę być honorowym obywatelem miasta, które ma taką tradycję społeczną, historyczną i patriotyczną – powiedział wówczas prezydent. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia