R e k l a m a

Bochnia. 10 wykonawców chce zaprojektować i wybudować wiadukt na DK94

-

– 10 wykonawców chce zaprojektować i wybudować wiadukt w miejscowości Bochnia w ciągu DK94 – poinformował dziś krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad. Nowy wiadukt biegnący nad ul. Brodzińskiego w Bochni (na granicy z Łapczycą) ma zastąpić istniejący obiekt.

W czwartek oficjalnie otwarto złożone w przetargu oferty. GDDKiA poinformowała też, że na zadanie ma przeznaczone 4,9 mln zł. Jak wynika z dokumentów, 3 z 10 złożonych ofert są poniżej tej sumy (3,6 mln zł, 4,4 mln zł i 4,7 mln zł).


Zakres zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej budowy nowego wiaduktu wraz z uzyskaniem decyzji realizacyjnej oraz następujące roboty budowlane:

a) budowa wiaduktu tymczasowego wraz z drogą tymczasową,
b) rozbiórka istniejącego wiaduktu,
c) budowa nowego wiaduktu wraz dojazdami,
d) rozbiórka objazdu tymczasowego.

Podmiot, który będzie realizował zadanie, będzie musiał je zakończyć w terminie nie dłuższym niż 30 miesięcy (2,5 roku), licząc od dnia podpisania umowy. To oczywiście nie oznacza, że tak długo będą trwały roboty w terenie, bo – przypomnijmy – w pierwszej fazie realizacji zadania wykonawca będzie prowadził prace projektowe.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia