R e k l a m a

Bochnia ROCKS! Dziś w Bochni zagra niezwykły basista Stuart Hamm

-

W sali kina REGIS w Miejskim Domu Kultury wystąpi dziś legendarny basista Stuart Hamm. Towarzyszyć mu będą gitarzysta Torsten De Winkler i bębniarz Felix Dehmel.

Poprzez swoją innowacyjną pracę jako solowego artysty oraz sidemana Joe Satrianego i Steve Vai’a, Stuart Hamm umocnił swoją pozycję jako jednego z najbardziej wpływowych basistów ostatniego półwiecza. Rozszerzając niestandardowe zastosowanie elektrycznej gitary basowej, zrewolucjonizowane w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia przez Jaco Pastoriusa i Stanleya Clarke’a, Hamm pomógł w nadaniu nowego kształtu basówce, jako solowemu instrumentowi, stosując polifoniczny, oburęczny tapping, slapping i popping oraz akordy i harmonie.

Hamm był pierwszym basistą, któremu Fender wykonał basowy model sygnaturowy. Stuart zaprojektował także wiele brzmień dla takich firm, jak Hartke, Warwick, Zoom i Korg.
Jako jeden z wiodących obecnie basistów Hamm wydał 6 bardzo dobrze przyjętych albumów i uczestniczył w nagraniach i trasach koncertowych takich ikon gitary, jak Joe Satriani, Steve Vai, Greg Howe, Carl Verheyen, czy Frank Gambale. Jego długoterminowa zawodowa relacja z Satrianim i Vaiem pozwoliły mu na zdobycie światowej sławy i szerokiego uznania, które przyczyniło się, z kolei, do zajęcia czołowych miejsc w rankingach „Najlepszy Basista Jazzowy” i „Najlepszy Basista Rockowy”, publikowanych przez najważniejsze magazyny muzyczne świata.

Jako instruktor, Hamm wydał kilka bestsellerowych kursów wideo. Wykładał także na Berklee Schoolo of Music, Blue Bear School of Music i piastował funkcję szefa katedry gitary basowej w Musicians Institute w Los Angeles.

Więcej informacji na www.stuarthamm.net

Kubicki Entertainment, Piotr Lekki, Miejski Dom Kultury
Bilety w cenie 70,- złotych, do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Bochni

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia