R e k l a m a

Bochnia. Statuetka Boleslaus Dux Fundator dla Zbigniewa Rachwała – „pierwszego i jedynego prezesa MPWiK”

-

Podczas czwartkowej uroczystości z okazji 767. rocznicy lokacji Bochni nagrodą Boleslaus Dux Fundator (Bolesław Książę Założyciel) burmistrz Stefan Kolawiński wyróżnił Zbigniewa Rachwała, prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bochni.

Wyróżnienie Boleslaus Dux Fundator od kilku lat przyznawane jest przez burmistrza osobom, które „w swojej działalności i życiowej postawie przejawiają stałą dbałość o dobre imię i byt Bochni”.

W krótkiej laudacji burmistrz Stefan Kolawiński zwrócił uwagę, że Zbigniew Rachwał jest „pierwszym i jedynym prezesem MPWiK”. – Pan Zbigniew Rachwał jest osobą, która o bocheńskiej wodzie wie w zasadzie wszystko – powiedział Stefan Kolawiński.

Burmistrz przypomniał, że za czasów prezesury Zbigniewa Rachwała zrealizowano dwie duże inwestycje: budowę nowoczesnej stacji uzdatniania wody (koszt to prawie 54 mln zł, przy unijnym dofinansowaniu w wysokości ok. 42 mln zł) i rozbudowę oczyszczalni ścieków (koszt: ok. 77 mln zł, dotacja ok. 40 mln zł).

Oprócz tych dwóch sztandarowych projektów działania pana prezesa to codzienna mozolna praca związana z zabezpieczeniem najbardziej żywotnych potrzeb mieszkańców Bochni. Proszę państwa – woda. Najbardziej żywotne potrzeby mieszkańców Bochni związane z utrzymaniem i rozwojem sieci wodno-kanalizacyjnej. Wartą zaznaczenia jest wręcz nieuzasadniona skromność pana prezesa, która towarzyszy mu nawet w obliczu bezprecedensowych sukcesów we wprowadzaniu innowacyjnych technologii służących mieszkańcom Solnego Grodu – podkreślił burmistrz Stefan Kolawiński.

Odbierając wyróżnienie Boleslaus Dux Fundator prezes MPWiK nie krył wzruszenia.

Nawet nie czuję się w mocy przyjąć takiego wyróżnienia. Przyjmuję go z tym, że to jest zasługa wszystkich pracowników bocheńskich wodociągów, którzy pracują na te sukcesy, poprawę warunków mieszkańców i zdrowotności, bo woda to tylko życie i zdrowie. Dziękuję bardzo, jestem bardzo wzruszony – powiedział Zbigniew Rachwał, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia