R e k l a m a

Gmina Bochnia. Otwarto nowy budynek przedszkola w Bogucicach

-

Przed tygodniem (27 lutego) oficjalnie otwarto nowy budynek przedszkola w Bogucicach. Jest to już drugie przedszkole w Gminie Bochnia, którego modernizacja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Koszt inwestycji – obejmujący zarówno dokumentację projektową, jak i roboty budowlane – to ponad 1 mln zł (unijna dotacja prawie 0,6 mln zł)

W uroczystym otwarciu placówki uczestniczyli zaproszeni goście m.in. Piotr Dziurdzia radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Artur Puciłowski Dyrektor Tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty, radni gminy, a także dyrektorzy gminnych szkół i przedszkoli, przedstawiciele rady rodziców, pracownicy ZSG w Bogucicach, dzieci oraz rodzice przedszkolaków.

– Przedszkole to nie tylko budynek, ale przedszkole to przede wszystkim dzieci, nauczyciele, cała społeczność – powiedział Marek Bzdek, wójt Gminy Bochnia. – Wszystkim dziękuję za wyrozumiałość, jaką wykazali podczas trwania całego procesu inwestycyjnego. Dziś dzieci mogą już przebywać w nowoczesnym i przyjaznym dla nich budynku. Cieszę się, że jako gospodarz tej gminy mogłem dołożyć rękę do tego dzieła. Patrząc na to przedszkole śmiało można powiedzieć, że wreszcie stał się on wizytówką tej miejscowości.

Do nowo otworzonego budynku przedszkola uczęszcza 44 dzieci. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku. Dzieci mają zapewnione 3 posiłki dziennie – śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia