R e k l a m a

Małopolska. Uczniowie „Ekonomika” najlepsi w konkursie wiedzy o finansach

-

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Bochni zajęli pierwsze miejsce w XXIII edycji Małopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów dla uczniów szkół ponadpodstawowych o profilu ekonomicznym. Wydarzenie zorganizowano w Stowarzyszeniu Księgowych w Krakowie.

Bocheński „Ekonomik” reprezentowali uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista: Ewelina Orzechowska, Jakub Satoła, Justyna Dziwiszewska, Justyna Kmiecik, Katarzyna Solak, Klaudia Kukla, Kinga Synowiec, Magdalena Śliwa.

W klasyfikacji drużynowej Zespół Szkół nr 3 w Bochni zajął I miejsce otrzymując pamiątkową statuetkę oraz dyplom uznania jako „Najlepsza Szkoła”. W indywidualnej rywalizacji najwyżej uplasowała się uczennica klasy IV Ewelina Orzechowska, która zajęła IV miejsce.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 489 uczniów z 25 małopolskich szkół. Do drugiego etapu pisemnego przeszło 69 najlepszych uczniów. W części finałowej ustnej konkurowało ze sobą 6 uczniów o najwyższej punktacji. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test i zadania sytuacyjne z zakresu ustawy o rachunkowości, a w części ustnej finału odpowiadali na pytania zadawane przez komisję konkursową.

W tym roku podobnie jak w zeszłym konkurs organizowany był wspólnie z partnerem – Wyższą Szkołą Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów, gdyż jest doskonałą okazją do pogłębienia i sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w zawodzie księgowego oraz zdobycia indeksu na Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

Konkurs oceniała komisja konkursowa w składzie: wiceprezes zarządu O/O dr Małgorzata Szulc (przewodniczący) oraz członkowie: dr Stanisław Kowalski – rektor WSEI, Halina Cimer – Małopolski Wicekurator Oświaty, Sebastian Bielak – przedstawiciel Kuratorium Oświaty, Karolina Marzec-Balinow – przewodnicząca komisji ds. młodzieży i dr Paweł Zieniuk – przewodniczący komisji ds. edukacji oraz absolwentka Zespołu Szkół nr 3 w Bochni Sylwia Biel, jako ubiegłoroczna laureatka tego konkursu.

Opiekę merytoryczna nad uczestnikami konkursu pełniły: Barbara Kołacz i Elżbieta Madej, nauczycielki ekonomicznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 3 w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia