R e k l a m a

Ruszył proces mężczyzny oskarżonego o uwięzienie i zgwałcenie kobiety

-

W lutym w Sądzie Okręgowym w Tarnowie ruszył proces w sprawie 37-letniego Tomasza J., któremu prokuratura zarzuca m.in. uwięzienie i zgwałcenie kobiety. Do tych wydarzeń miało dojść prawie rok temu w Bessowie w gminie Bochnia.

Ze względu na charakter przestępstwa oraz dobro pokrzywdzonej sprawa rozpatrywana jest z wyłączeniem jawności.

Prokuratura zarzuca temu mężczyźnie, że pozbawił kobietę wolności, a temu pozbawieniu wolności towarzyszyło szczególne udręczenie. Zgodnie z aktem oskarżenia miało ono polegać na tym, że doszło do zgwałcenia i zadania obrażeń ciała skutkujących u tej kobiety poważnymi obrażeniami wewnętrznymi włącznie z uszkodzeniem śledziony, która później w trybie operacyjnym musiała być usunięta. Miało jeszcze dojść do zmuszania do innych zachowań, ewentualnie do znoszenia zachowań sprawcy – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Tomasz Kozioł, rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Tarnowie.

Proces ruszył w lutym. – Podczas pierwszej trzydniowej rozprawy sąd przesłuchał znaczną część świadków wnioskowanych w akcie oskarżenia – poinformował Tomasz Kozioł.

Sąd wyznaczył termin kolejnego posiedzenia na marzec. Prawdopodobnie dodatkowo przesłuchiwani będą powołani w tej sprawie biegli.

Sąd będzie musiał także rozważyć, czy przesłucha samą pokrzywdzoną. – W tej chwili z opinii psychologicznej wynika, że nie powinna być przesłuchiwana, bo mogłoby to spowodować niepowetowane straty dla jej zdrowia psychicznego przyznał Tomasz Kozioł.

Mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia