Drwinia. 2,6 mln zł na wsparcie kształcenia dzieci i młodzieży

Dzięki unijnej dotacji w gminie Drwinia powstała placówka, która wspiera dzieci i młodzież w rozwijaniu swoich umiejętności – zarówno w zakresie edukacji jak i rozwoju interpersonalnego. Samorząd zdobył na tę inwestycję 2,6 mln zł dofinansowania.

Placówka powstała w budynku byłej szkoły w Niedarach, który został wyremontowany i dostosowany do pełnienia nowej funkcji. To przede wszystkim pomoc dla rodziny w opiece nad dzieckiem oraz w jego wychowaniu.

Placówka zapewnia oparcie nie tylko w wychowawcach, ale również w korepetytorach, terapeutach, logopedach, psychologach, którzy zarówno dzieciom jak i rodzicom służą swoimi umiejętnościami, doświadczeniem i dobrą radą.

Z usług placówki korzystają dzieci i młodzież do 18 roku życia, mieszkające na terenie gminy Drwinia. Do projektu trwającego 3 lata zostanie zakwalifikowanych łącznie 100 uczestników. Mają oni zapewniony dojazd do placówki oraz ciepły posiłek w trakcie zajęć. Dla każdego przygotowany jest indywidualny plan wsparcia, dostosowany do jego predyspozycji. W zależności od potrzeb organizuje się zajęcia indywidualne – korepetycje, spotkania z logopedą, terapeutą czy psychologiem.

Dzieci pracują także w grupach. Podczas tych zajęć rozwijane są między innymi: kompetencje komputerowe (odrabianie zadań przy pomocy komputera, podstawy programowania w profesjonalnie wyposażonej sali komputerowej), umiejętność uczenia się, porozumiewanie się w języku ojczystym i w językach obcych (warsztaty językowe, zajęcia w profesjonalnie przygotowanej pracowni językowej, wycieczki w z przewodnikiem języka obcego).

Placówka Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Niedarach rozpoczęła swoją pracę z dziećmi i młodzieżą od 1 lipca 2019 roku. Zachęcamy do jej odwiedzenia i zapoznania się z przygotowaną ofertą zajęć specjalistycznych oraz dyżurami zatrudnionych specjalistów. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej PWD: http://www.pwd.drwinia.pl/

Najnowsze

X