R e k l a m a

Biblioteka: Wystawa prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Tomaszkowicach – ZDJĘCIA

-

W Filii nr 1 bocheńskiej Biblioteki otwarto w czwartek wystawę prac plastycznych uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Tomaszkowicach.

Środowiskowy Dom Samopomocy jest placówką dziennego pobytu utworzoną w celu wsparcia społecznego dla osób, które z powodu niepełnosprawności intelektualnej, aktualnie nie wymagają leczenia szpitalnego, ale mają trudności  w codziennym życiu, zwłaszcza w kształtowaniu swoich stosunków z otoczeniem. Celem działalności ŚDS jest wspieranie uczestników zajęć i ich rodzin oraz kompensowanie skutków niepełnosprawności w sferze zdrowia psychicznego, a także propagowanie modelu zdrowej rodziny. ŚDS rozpoczął swoją działalność w 2004 r.

Uczestnicy zajęć wykonują swoje prace w pracowniach: artystycznej, ceramicznej, rękodzieła, gdzie pod okiem swoich terapeutów malują farbami akrylowymi, olejnymi, akwarelami, biorą udział w warsztatach ceramicznych, warsztatach filcowania, ozdabiania przedmiotów metodą decoupage oraz wykonują prace z wikliny papierowej czy też gipsu. Taka aktywność  ma na celu rozwijanie wyobraźni, samodzielności twórczej, cierpliwości, dokładności i wrażliwości estetycznej oraz doskonalenie sprawności manualnych i technicznych.

Otwarcie wystawy połączone było z prezentacją poezji autorstwa uczestników zajęć. W spotkaniu uczestniczyła wójt gminy Biskupice Renata Gawlik.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc