R e k l a m a

Odwołanie zajęć w „Mechaniku” z powodu koronawirusa to fejk

-

Wtorek przyniósł kolejne gorące wiadomości w sprawie koronawirusa m.in. taką, że premier zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych, a w Poznaniu postanowiono zamknąć szkoły i przedszkola. Zapewne właśnie w nawiązaniu do tej drugiej po Bochni zaczęła rozchodzić się plotka, że o zawieszeniu zajęć od środy zdecydował także dyrektor „Mechanika”.

Plotka miała swoje źródło w sfabrykowanej wiadomości, która wyglądała tak:

Nieprawdziwą informację oficjalnie zdementowano na stronie internetowej szkoły, gdzie pojawił się komunikat następującej treści:

W związku z pojawieniem się fake newsa Dyrekcja Szkoły informuje, że zajęcia w ZS nr 1 w Bochni NIE zostały odwołane i odbywają się zgodnie z harmonogramem.

Lekcje zawieszone we wszystkich szkołach?

Możliwe jednak, że w środę przyjdzie inna informacja, bo minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas wtorkowej konferencji prasowej zapowiedział: Rozważamy podjęcie ogólnopolskiej decyzji o zamknięciu szkół, będziemy o tym informowali. O tym, czy taka decyzja zapadnie, ma poinformować premier Mateusz Morawiecki w środę po spotkaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc