R e k l a m a

Bochnia. Posiedzenie sztabu kryzysowego w starostwie

-

W czwartek w bocheńskim starostwie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem spotkania było zagrożenie koronawirusem SARS-Cov-2, który wywołuje chorobę COVID-19.

W spotkaniu któremu przewodniczył starosta Adam Korta uczestniczyli członkowie Sztabu Kryzysowego, komendanci, dyrektorzy służb, inspekcji i jednostek powiatowych.

Podczas spotkania Sztabu Kryzysowego omówiono zadania poszczególnych służb, w tym m.in. sanepidu. Rozmawiano o przygotowaniu do działań służby zdrowia, straży pożarnej i policji. Ustalono, iż w czasie trwania tej nadzwyczajnej sytuacji wszystkie służby maja być w stałym kontakcie ze starostwem.

– Musimy być przygotowani na to zjawisko. Apeluję o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądek, a także dostosowanie się do pleceń służb i inspekcji, jeśli nie musimy wychodzić zostańmy w domach. Z naszej strony na bieżąco wdrażamy wszystkie zalecenia i polecenia Wojewody Małopolskiego – mówi Starosta Bocheński.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przedstawiła informacje dotyczące aktualnej sytuacji w powiecie. Omówiła także procedury w sprawie podejrzeń zachorowań. Jak również podała aktualnie na terenie powiatu nie ma przypadków zachorowań ani osób objętych kwarantanną.

źródłoinf. prasowa

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia