R e k l a m a

Apel starosty: „Niech Państwo zachowają spokój i nie ulegają panice”

-

Starosta bocheński Adam Korta zwrócił się z apelem do mieszkańców, aby z należytą powagą potraktowali zalecenia służb, zwłaszcza te dotyczące zachowania higieny. Jednocześnie podkreślił: – Niech Państwo zachowają spokój i nie ulegają panice.

„Szanowni Państwo, najbliższe dni i tygodnie będą testem dla nas jako społeczeństwa obywatelskiego, a przed wszystkim odpowiedzialnego. Rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół i placówek oświatowych. Odwołane zostały wszystkie imprezy masowe. Nasze służby są w stałym kontakcie ze służbami wojewody. Wykonujemy wszystkie polecenia i zalecenia administracji rządowej. Robimy wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu i osobom pracującym w urzędach.

Apeluję do Państwa, aby wszystkie informacje i zalecenia odpowiednich służb traktować z należytą powagą. Jesteśmy odpowiedzialni wszyscy za zdrowie swoje oraz swoich najbliższych. Pamiętajmy też o osobach, z którymi się kontaktujemy w miejscach publicznych.

Najbliższe tygodnie to nie wakacje dla dzieci i młodzieży. Niech pozostaną w domach. Dorosłych proszę o ograniczenie do minimum wychodzenie z domu. Jeśli już muszą wychodzić niech unikają miejsc, gdzie jest dużo ludzi. Stosujmy się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych, szczególnie tych związanych z zachowaniem higieny.

Mając na uwadze Państwa zdrowie i zdrowie osób pracujących w urzędach apeluję do Państwa, jeśli nie mają Państwo pilnych spraw urzędowych, nie przychodźcie do urzędu. Wiele spraw można załatwić przez internet za pośrednictwem platformy epuap. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że osoby znajdujące się w kolejce są zdrowe.

Duża część urzędników to rodzice małych dzieci, którzy skorzystają z prawa opieki nad nimi. Część z różnych powodów będzie pracowała zdalnie. Dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość. Wiele spraw urzędowych nie będzie załatwiana tak sprawnie jak do tej pory.

Niech Państwo zachowają spokój i nie ulegają panice. Proszę poważnie traktować zalecenia instytucji sanitarnych. Proszę dbać o siebie i swoich najbliższych.

Starosta Bocheński
Adam Korta

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia