Zakażony koronawirusem mieszkaniec powiatu bocheńskiego to ksiądz? Proboszczowie w kwarantannie

-

W poniedziałek służby wojewody poinformowały, że jeden z potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem dotyczy mieszkańca powiatu bocheńskiego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o duchownego pracującego w jednej z wiejskich parafii na Bocheńszczyźnie. Potwierdzają to ogłoszenia, jakie pojawiły się w sąsiednich parafiach powiatu brzeskiego.

Służby wojewody przekazały, że pacjent to mężczyzna w sile wieku. Jego stan jest dobry i nie ma potrzeby przewożenia go do szpitala. Będzie przebywał w izolacji domowej.

Tymczasem jak nieoficjalnie dowiedział się Bochnianin.pl, pacjent to osoba duchowna – ksiądz z parafii leżącej na terenie dekanatu Uście Solne. W ostatnim czasie mężczyzna nie podróżował nigdzie za granicę.

Zadaniem służb jest teraz dotarcie do osób, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażonym – zostaną one poddane kwarantannie. Wiele wskazuje na to, że będą to m.in. kolejni księża.

Potwierdzeniem tego wydają się być oficjalne ogłoszenia – dziś na tablicy przed kościołem w Uściu Solnym pojawiła się kartka o treści: „Ze względu na kwarantannę księdza proboszcza msze święte nie odbędą się w kościele”.

Z kolei w Szczurowej zamknięto kościół, a na stronie internetowej ogłoszono:

„Drodzy Parafianie! W związku z tym, że 14 marca (sobota) mieliśmy kontakt z osobą, która okazała się zarażona koronawirusem musimy przebywać w kwarantannie na plebanii do 28 marca (sobota). Przede wszystkim czujemy się dobrze i nie wystąpiły u nas do tej pory żadne objawy. Niestety kościół do tego czasu będzie zamknięty. Msze Święte w zamówionych intencjach musimy celebrować na plebanii bez udziału wiernych.
W najbliższym czasie zostaniemy poddani testom. Prosimy o modlitwę za nas i również uczulamy by bez powodu nie opuszczać swoich domów!
Prosimy by tę informację przekazać dalej wszystkim naszym Parafianom czy to drogą telefoniczną, czy internetową, byle jak najbezpieczniej dla siebie.
Ksiądz Proboszcz wraz z wikariuszami”.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

GIS ostrzega przed ofertami „antywirusowych” produktów, m.in. suplementów diety

W przestrzeni publicznej, w szczególności w internecie pojawia się coraz więcej ofert produktów, m.in. suplementów diety, reklamowanych jako mające właściwości przeciwwirusowe i...

Bochnia. „GK”: Uchwała śmieciowa zgodna z prawem, ale szef RIO ma wątpliwości co do ugody z konsorcjum

Jak podaje „Gazeta Krakowska”, Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie stwierdziła, że uchwała w sprawie nowych stawek za odbiór odpadów komunalnych w Bochni...

Wideokonferecja starosty z włodarzami gmin

Starosta Bocheński Adam Korta odbył wideokonferencję z wójtami i burmistrzami z terenu Powiatu Bocheńskiego. Dyskutowano o bieżącej sytuacji w Powiece Bocheńskim związanej...

Brzesko. Przedsiębiorca dał szpitalowi 100 tys. zł na zakup respiratora

- 100 tys. zł na zakup respiratora przekazał naszemu szpitalowi Zygmunt Popiela z firmy Granit - poinformowała brzeska lecznica. To największa...

Koronawirus. Dwa nowe przypadki zakażenia w powiecie bocheńskim. W Małopolsce już 93

W piątek wieczorem służby wojewody małopolskiego poinformowały o kolejnych aż 18 nowych przypadkach potwierdzonych laboratoryjnie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Wśród nich są dwa...

Artykuły promocyjne

Galeria RONDO. Nowe godziny otwarcia

Od 1 marca bocheńska Galeria RONDO czynna jest o godzinę dłużej. To odpowiedź na prośby klientów, którzy...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

marzec, 2020

21,044FaniLubię
737ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X